Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Müşteri deneyiminde iki büyük ödül Türk Telekom'un

18.05.2017 - 15:35

Türk Telekom, bu yıl üçüncüsü düzenlenen A.L.F.A Ödülleri’nde iki kategoride büyük ödülün sahibi oldu. Xsights Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen Müşteri Deneyim Endeksi araştırmasının birincilerine verilen ödüllerde Türk Telekom, ‘İletişim Sektörü’ kategorisinin, Tivibu ise ‘Dijital Platform’ kategorisinin birincisi oldu. 

Türkiye’nin lider iletişim ve eğlence teknolojileri şirketi Türk Telekom, 12 ilde bin 200 kişiyle gerçekleştirilen A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi araştırmasının sonuçlarına göre iki kategoride birincilik elde etti. Xsights Araştırma ve Danışmanlık şirketi tarafından gerçekleştirilen A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi araştırmasının sonuçları 17 Mayıs, Çarşamba akşamı Kemer Country Club’da düzenlenen bir etkinlikle açıklandı. Gecede, 40 kategorinin kazananları ödülünü teslim aldı. Türk Telekom’un ödüllerini Çağrı Merkezi Operasyonları Direktörü Eniz Akdağ aldı.

İLETİŞİMİN LİDERİ TÜRK TELEKOM, DİJİTAL PLATFORMUN EN BÜYÜĞÜ TİVİBU
Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından yapılan A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi’nde markaların yaşattığı müşteri deneyimini ölçümlemek adına; net tavsiye skoru, memnuniyet durumu, şikayet yaşandı ise bu konudaki çözüm odaklılığı ve şikayet yönetiminin müşterinin beklentisini karşılayıp karşılamadığına ilişkin sorular yöneltildi. Araştırmada ayrıca, müşterilere ödediği paranın karşılığını alıp almadığı da soruldu. Türk Telekom, gerçekleştirilen araştırma sonucunda ‘İletişim Sektörü’ kategorisinde, TV platformu Tivibu ise ‘Dijital Platform’ kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

MÜŞTERİ DENEYİMİ ENDEKSİNE 64 BİN KULLANICI KATILDI
Xsights Araştırma ve Danışmanlık tarafından 64 bin kullanıcısı bulunan ‘Türkiye’nin Sesi Paneli’ üzerinden online yöntemle düzenlenen araştırma, 24 Nisan-2 Mayıs 2017 tarihleri arasında kullanıcılar tarafından gerçekleştirildi. Araştırmada, sadece araştırma kapsamında yer alan sektör ve markaların kullanıcıları yer aldı. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren çeşitli firmaların performansları gözlemlenerek, sektörler arası farklılıklar tespit edildi ve en sağlıklı sonuçlara ulaşılması sağlandı.

nb

Yukarı