Ana içeriğe atla

ggh

MOMODA TÜRKİYE’DE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

13.06.2019 - 17:07

MOMODA TÜRKİYE’NİN DANIŞMANLIĞINI YÜRÜTEN YKG PERAKENDE KİRALAMA VE MARKA DANIŞMANLIĞI KURUCUSU İBRAHİM DÜZENLİ, 3 YIL İÇERİSİNDE 5 BİN ADET MASAJ KOLTUĞUNA ÇIKMAYI HEDEFLEDİKLERİNİ SÖYLÜYOR.

Danışmanlığını yürüttüğünüz dünyanın en büyük MOMODA firması hakkında bilgi verebilir misiniz? 
Momoda, 2015 yılında Şanghay’da kurulmuş genç bir firmadır ancak arkasında 20 yıldan uzun bilgi birikimi olan sektörün en büyük üreticisi ROTAI vardır. Şirket stratejisinde, birlikte gelir veya kira paylaşımı üzerinden karşılıklı projeler üretiliyor. 
Momoda SPA koltuklar, rahat bir yaşam tarzı sağlıyor. Çin’de havalimanları, hızlı tren istasyonları, sinemalar, alışveriş merkezleri, oteller, vb. kanalları kapsayan 360'dan fazla şehirde yer alıyor. Pazarda 70 binden fazla Momoda masaj koltuklarının işletmesi yürütülüyor. Hedef müşteriler, 18-45 yaş grubudur.
Şu anda ana tüketici felsefesi “Bir mola ver, bir VSPA'ya sahip ol!”

Türkiye’de faaliyet göstermeye başladınız. Peki, anlaşma yaptığınız yerler nereler?  
Her geçen gün operasyonumuz büyüyor. 150 bin USD veya 500 bin USD yatırım yapılıyor. AVM’nin doğru anchor markalarında yerleşim yapılması için yoğun çaba sarf ediliyor. Bu kadar özverili çalışmanın ardından AVM’nin ortasına 1 TL ile çalışan koltuk yerleştirilmesinin ne kadar doğru olduğu düşündürücü. Momoda koltuklar AVM’lerde çekim gücü oluşturuyor, aynı zamanda beyaz yakalı müşterilerin de devamlılığını oluşturuyor. Momoda Türkiye olarak 212 Power Outlet AVM, İstmarine AVM, Bursa Korupark AVM, Zafer Plaza AVM ile Cevahir Funlab, İstanbul Forum Funlab, Eskeşehir Neo Funlab, Çorum  Funlab, Ankara 365 AVM, Marka Bursa AVM, Deepo Outlet AVM, Bursa Kentmeydanı AVM, Bursa İnegöl AVM, Antalya Terracity AVM, Ankara Podyum AVM, Kırıkkale Podyum AVM, Mersin Marina AVM, Ümraniye Canpark AVM, Metro City AVM, Beylikdüzü Migros AVM, Perlavista AVM, Torium AVM, Denizli Terapark AVM, Atlaspark AVM, Novada Ataşehir AVM, Watergarden AVM, Bursa Anatolium AVM, Tekira AVM, Ankara One  Tower AVM, Ankara ACİTY AVM mağazalarında işletmeye başladık.

MOMODA SPA koltuklar nasıl çalışıyor? 
Müşterilerin tercihine göre 5, 10, 20 TL kağıt para ile çalışıyor. Müşterilerimiz SPA yaptırırken kullanmış olduğu telefonunu bedelsiz şarj edebiliyorlar. İstendiği takdirde aplikasyonu kendi telefonlarına indirerek ve QR kodu okutarak kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor.

Daha fazla AVM’de yer almak gibi düşünceleriniz var mı? Gelecek dönem hedeflerinizde neler var? 
Tabii ki. 3 yıl içerisinde 5 bin adet masaj koltuğuna çıkmayı hedefliyoruz. İşletmesini yaptığımız noktaların dışında ev, ofis, otel, üniversite, havalimanı, hastane vs. gibi alanlara konumlanmayı planlıyoruz. Aynı zamanda, Türki Cumhuriyetleri, Balkan ülkeleri, Avrupa ve ABD ile  master franchise görüşmeleri yapıyoruz.

nb

Yukarı