Ana içeriğe atla

ggh

MODERN TÜRK KADINININ HAYATININ HER ANINA EŞLİK EDEN MARKA

09.03.2020 - 13:48

Modayı yakından takip eden ve yenilik arayışında olan moda severlere hitap ettiklerini belirten Ipekyol, Twist, Machka Pazarlama Direktörü Azra Zeyrek, modern Türk kadınının hayatının her anına eşlik eden bir marka olduklarını söylüyor.    

IPEKYOL markası ve pazar payı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Ipekyol olarak 1986 yılından beri kadın hazır giyimindeki etkin rolümüze ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz. Zamanın hızına yetişebilen, sürekli yenilik arayan 25-45 yaş aralığındaki moda severlerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, kalite çıtasını en yüksek seviyede tutarak sunuyoruz. Ipekyol yola ilk çıktığında yalnızca aktif iş hayatında çalışan kadınlara hitap ederken, bugün modern kadının gündüzden geceye bir gününe uyum sağlayan ve modern Türk kadınının hayatının her anına eşlik eden bir marka. 
Koleksiyonlarınız kimlere hitap ediyor? 
Modayı yakından takip eden ve yenilik arayışında olan moda severlere hitap ediyoruz. Şehir yaşamının hızlı temposuna uyum sağlarken konfor ve şıklık arayışında olan, aktif iş hayatında modern ve zarif tasarımlara ilgi duyan, aynı zamanda gündüzden geceye kolaylıkla adapte olabilecek parçaları tercih eden kadınlara yönelik koleksiyonlar hazırlıyoruz.
Türkiye genelinde ve yurt dışında kaç mağaza ile faaliyet gösteriyorsunuz? 
Türkiye genelinde Ipekyol olarak toplam 140 mağaza sayısına ulaştık. Yurt dışındaysa 30 mağazamızla faaliyet gösteriyoruz.   
2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonunuzu anlatır mısınız? Bu yılın trendleri neler olacak? 
Bu sezon özellikle kontrast renklerin önderliğinde geçireceğimiz bir sezon moda severleri bekliyor. Sezonda ön plana çıkan sadeliğe dönüş kavramı, total look’larda karşımıza çıkıyor. Takım elbiseler bu sezon resmiyetten uzak, oversize ve maskülen görünümler sunuyor. Sıklıkla diz üstü şort ve blazer takımlara rastlayacağız. Bir yandan sadeliğe dönüş derken, diğer yandan yaz mevsimine doğru fosforlu renklerin yükselişine şahit olacağız. Sıcak havalarda hem şık hem de rahat bir görünüm sunacak hafif ve uçuşan; desenli ve işleme detaylarının yer aldığı tasarımlar göreceğiz. Aynı zamanda nefes alan doğal kumaşlar koleksiyonda karşımıza çıkacak. Ipekyol kadınının feminen yönünü destekleyen dantel ve güpür elbiseler de bu sezon tasarımlarda yerini alıyor. 
Koleksiyonlarınızı neleri baz alarak hazırlıyorsunuz?
Sezon trendleriyle birlikte kolayca kombinlenen zamansız tasarımlara yer veren, şehirli, modern kadının hayatında konfora ve şıklığa yer veren, 1 gününe eşlik edebilen  koleksiyonlar sunmayı tercih ediyoruz. 
2020 yılı için hedeflerinizden ve yeni yatırım planlarınızdan bahseder misiniz?
Pazarlama iletişimi tarafında müşteri deneyimi yaratacak mağaza etkinliklerine devam edeceğiz. Ayrıca Ipekyol kadınlarını heyecanlandıracağını düşündüğümüz sürpriz iş birliklerimize devam edeceğiz. 
 

nb

Yukarı