Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

MINISO, Türkiye’ye gelişini ve yeni mağazalarla büyümesini kutladı

13.04.2017 - 15:15

DÜNYA GENELİNDE 2 BİNİ AŞKIN MAĞAZASI BULUNAN MINISO, TÜRK EKONOMİSİNE DUYDUĞU GÜVENLE YENİ MAĞAZALAR AÇARAK, TÜRKİYE’DE DE BÜYÜYOR. MINISO, TÜRKİYE’YE GELİŞİNİ KANYON’DAKİ MAĞAZASINDA DÜZENLEDİĞİ RENKLİ BİR ETKİNLİKLE KUTLADI. 

Kaliteli yaşamın herkesin hakkı olduğu felsefesini savunan; kendisini kaliteli, yaratıcı ve eğlenceli tasarımları, ulaşılabilir fiyatlara tedarik etmeye adamış global bir marka olan MINISO, her hafta yenilenen ürün gruplarını müşterileri ile Türkiye’de buluşmaya devam ediyor. Tokyo genel merkezli Japon ‘fast fashion’ tasarım markası MINISO, baş tasarımcısı olan Miyake Jyunya ve genç girişimci Ye Guofu tarafından kurulan MINISO, tüketiciye ‘basit, doğal ve kaliteli’ yaşam felsefesini ve ‘basit ve özüne dönen’ bir marka sunmayı hedefliyor. 
MINISO, Türkiye’ye ve Türk ekonomisine duyduğu güvenle gerçekleştirdiği yatırımlar sonucunda yeni mağazalar açarak büyüyor. Üçüncü mağazasını açan MINISO, Türkiye’ye gelişini kutlamak için Kanyon’da renkli bir etkinlik gerçekleştirdi. MINISO’nun kurucu ve baş tasarımcıları Miyake Junya ve Jackie Yip ile Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta’nın katıldığı etkinlikte, markanın Türkiye yatırımlarına devam edeceği açıklandı. Etkinliğin sunumunu Mert Palavaroğlu yaparken, davetliler Japon davul gösteri ekibi Taiko Drumming’i izleme fırsatı buldu. Sanatçı Gökhan Keser de, izleyiciler için mini bir konser verdi.

TÜRKİYE, MINISO İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÜLKE
MINISO’nun kurucusu Miyake Junya açılışta yaptığı konuşmada, MINISO’nun kurulduğu 2013 yılından bu yana 2 binden fazla mağaza açtığını, satış gelirlerinin 2016 yılı için 2 milyar dolar olarak gerçekleştiğini belirterek şunları söyledi:
“MINISO’nun ‘doğaya ve ürünlerin özüne geri dönülmesi’ felsefesi tüketiciler tarafından büyük bir kabul gördü. Ürünlerimiz, tasarımı abartılı olan ve çevreye zararlı olanlardan çok, yaşam için en temel ve makul taleplerin çıktılarıdır. Ayrıca fiyat rasyonelliğine dikkat ediyor, her tüketicinin kaliteli ürünleri rahatlıkla satın almasına özen gösteriyoruz. MINISO'nun 2017 sonuna kadar 100'den fazla ülkede mağazaları açması ve 2020 yılına kadar 6 bin mağazaya ulaşması ve toplamda 9 milyar dolarlık küresel gelir elde etmesini öngörüyoruz. Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olarak MINISO'nun gelişimi için önemli bir pozisyonda. Türkiye'deki MINISO mağazaları ve MINISO'nun özel çalışma felsefesi ve mükemmel ürünleri ile dünyanın her yerinden ziyaretçilerinin benzersiz alışveriş deneyiminin tadını çıkarmasını, MINISO'yu sevmesini umut ediyoruz.” 

TÜRKİYE’DE MAĞAZA YATIRIMLARIYLA BÜYÜYOR
Ataşehir Watergarden, Kanyon’da ve Ümraniye Meydan AVM’deki mağazalarını müşterileriyle buluşturan MINISO, üzerinde çalıştığı yeni projeleriyle yıl içinde mağaza sayısını katlayarak artırmayı ve yılsonunda 10 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. İstanbul’un ardından Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi metropollerden sonra tüm Türkiye’de perakende pazarında güçlenmeyi planlayan markanın sonraki hedefi ise Doğu Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’da yer almak.

nr

Yukarı