Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Markanızın gücünü gösterin!

15.05.2017 - 09:56

Sunmuş oldukları Merchandising hizmeti hakkında görüşlerini aldığımız Halka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Müşfik Duru, “Deneyimli ekiplerimiz ile ürünün müşteri ile buluşmasını ve satışla sonlanmasını sağlıyoruz” dedi.

Halka Grup’un diğer bir çatısı Merchandising hizmetinden kısaca bahseder misiniz? Hizmetin faydaları nelerdir?
Merchandising, perakende satış noktasında nihai tüketicinin ürünü alması için yapılan her türlü iletişim ve faaliyetleri kapsamaktadır. Bu çalışmalar ile satış noktasına ulaşan ürünün bulunabilirliği, görünebilirliği ve satınalınabilirliği sağlanır. Pazarlama aktivitelerinin aksine satış noktasında markanın gücünü gösterir. 
İçinde bulunduğumuz büyük pazara her yıl binlerce yeni ürün giriyor. Bu ürün bolluğu içerisinde nihai müşteriye ulaşmak ise oldukça zor… Örneğin büyük bir süpermarket 15 bin çeşit ürünü rafında ve stoğunda müşterinin seçimine sunmak için bulundurabilir. Günümüzde ürünün rakibinin önüne geçmesi ve müşteri kazanması için zorlu bir mücadele verilmektedir. Bu noktada bizler de deneyimli ekiplerimiz ile bu savaşı kazanarak ürünün müşteri ile buluşmasını ve satışla sonlanmasını sağlıyoruz.

Sizce diğer ajanslardan farkınız nedir?
Müşterilerimizin satış ve pazarlama hedeflerini iyi anlamakla başlıyoruz işe. Yaptığımız çalışmalar ile pazarlama stratejilerine yön veriyoruz. En önemlisi de firmaların iş yükünü hafifletiyor ve departmanları gibi çalışıyoruz.
Konusunda uzman bir ekip ile çalışıyoruz. Kurmuş olduğumuz merchandising ekiplerini büyük bir özen ile seçiyoruz. Eğitime önem veriyoruz. Ekibimize ürün, merchandising teorik ve uygulamalı olmak üzere eğitimler veriyor, bu eğitimlerin sonunda satış noktasında görev almalarını sağlıyoruz. Yapılan tüm çalışmaları online olarak denetliyor, sahadan anında haberdar olarak gerekli müdahaleleri yapabiliyoruz. 
Sahadan aldığımız bilgiler ile doğru pazarlama stratejileri geliştiriyor marka ve satış bilinirliğine katkı sağlıyoruz. 

Şu an satış danışmanlık ve destek hizmeti sunduğunuz firmalar ağırlıklı olarak hangi sektörlerden?
1997’den beri sektöründe dünya lideri birçok firma ile çalışıyoruz. Şu anda 20’nin üzerinde firma ve bin 1500’ün üzerinde uzman satış destek kadrosuyla hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Müşteri portföyümüz ağırlıklı olarak FMSG kanalındaki markalar. Bunun yanında teknoloji, ev gereçleri-zücaciye ile kozmetik grubunda da birçok lider markaya hizmet veriyoruz.

nr

Yukarı