Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Markalar artık tüketicisine deneyim hediye ediyor

02.08.2017 - 10:44

TÜRKİYE’NİN İLK “TÜKETİCİ TEŞVİK AJANSI” BA LIFE MARKETING’İN TÜRKİYE’YE GETİRDİĞİ YENİ NESİL PAZARLAMA ANLAYIŞI İLE MARKALAR ARTIK TÜKETİCİSİNE DENEYİM HEDİYE EDİYOR. 

Şirketlerin satışını artıran ve tüketiciyle aralarındaki bağı güçlendiren BA Life Marketing’in pazarlama anlayışı sayesinde markalar artık çekilişsiz kurasız müşterilerine deneyim hediye ediyor. Temel amaçlarının tüketici ve marka arasında duygusal bağ kurmak olduğunun altını çizen BA Life Marketing’in Kurucusu ve CEO’su Evrim Mert, “Tüketicinin satın alma tercihini yaparken şaşırması ve de en önemlisi kendisini ayrıcalıklı hissetmesi amacıyla yola çıktık” dedi. Almanya ve İngiltere’deki 10 yıllık deneyiminin sonucunda Türkiye’ye getirdiği yeni nesil pazarlama anlayışının önemini vurgulayan Mert, “Tüketicinin uzun serüvenine baktığımızda,  artık hep aynı şeyleri görmekten sıkılmış olduğunu görüyoruz. Raflarda hep aynı ürünler, her birinin ihtiyaç doğrultusunda özellikleri birbiri ile aynı veya çok yakın. Bu anlamda tüketici karşısındaki standart bir ürün yerine ona yeni bir tecrübe sunan bir marka varsa, onu tercih ediyor. Burada tüketiciyi sosyal olmaya davet eden, her zaman yapmak isteyebileceği yeni bir deneyimi ayağına getiren bir süreç var. Tüketiciye sunulan deneyim ile de marka sadakati başlamış oluyor” diye konuştu.

ÇEKİLİŞSİZ KURASIZ HERKESE ÖDÜL
80’in üzerinde markaya pazarlama çözümleri sunduklarını belirten Evrim Mert, “Tüketicide heyecan yaratacak ‘teşvik kampanyaları’ kurguluyor ve kampanyaları marka adına baştan sona yürütüyoruz. Bunu yaparken de, çekiliş gibi etkisi olmayan, ‘Şanslı kişi ben olur muyum?’ sorusunu ortadan kaldırarak herkesi ödüllendiriyoruz” dedi.

4 MİLYON TÜKETİCİYE ULAŞTI
Düzenledikleri kampanyalar ile FMCG sektöründe ortalama yüzde 100-600 arası satış artışı yakaladıklarını belirten Mert, “Bugüne kadar kampanyalarımız ile 4 milyona yakın tüketiciye ulaştık. Online veya perakende mağazacılıkta satışların kampanya döneminde bir önceki kampanyasız dönem ile karşılaştırıldığında iki katına çıktığını veya ortalama yüzde 30 artış yaşandığını görebiliyoruz” şeklinde konuştu.
 

nr

Yukarı