Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

LC Waikiki, Türkiye’nin İlk Sertifikalı ‘Buyer’larını Yetiştirdi

16.11.2017 - 16:12

Moda perakende sektörünün lider kuruluşu LC Waikiki, İstanbul Teknik Üniversitesi iş birliği ile Türkiye’nin ilk sertifikalı ‘buyer’larını yetiştirdi. Akademisyenler ve LC Waikiki’nin sektör uzmanlarının bir araya gelerek hazırladığı Buying Eğitim ve Gelişim Programı, karma uygulamalardan oluşan zengin içeriklerle eğitimler verdi. 

Türkiye’nin ilk ve tek sertifikası olarak verilen “Buying Eğitim ve Gelişim Programı” 2016 – 2017 yılının ilk mezunları için gerçekleştirdiği mezuniyet törenine LC Waikiki CEO’su Mustafa Küçük, LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar, İTÜ Rektör Yardımcısı Telem Gök SADIKOĞLU ve İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Berk Berkalp katıldı.
Moda, pazarlama, pazar araştırma, tedarik, planlama, tasarım, iş etiği gibi başlıkların ele alınarak 15 farklı ders konusunun işlendiği program 8 haftada tamamlandı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emel Önder Karaoğlu ve Prof. Dr. Cevza Candan danışmanlığında, LC Waikiki Kurumsal Akademi yöneticileri ve çalışanlarının katkılarıyla geliştirilen program, akademisyenlerin yanı sıra sektörün yetkin isimlerinin de olduğu 40 farklı eğitmen tarafından gerçekleştirildi. LC Waikiki Akademi iç eğitmenleri ve İTÜ öğretim üyeleri, 350 saatlik karma eğitim programında katılımcılara teorik eğitimlerin yanı sıra vaka analizi yaptılar, uygulama fırsatlarını anlattılar; ayrıca e-eğitimlerle programa devam edildi. Tüm bu eğitimlerin ardından 34 krediyi tamamlayan ve bitirme projesini teslim eden katılımcılar mezuniyet sertifikasını almaya hak kazandı. 
LC Waikiki Kurumsal Akademi tarafından düzenlenen Buying Eğitim ve Gelişim Programı töreninde konuşan LC Waikiki Kurumsal Akademi Direktörü Gülperi Tandar şunları söyledi: “LC Waikiki Kurumsal Akademi olarak sektör dinamikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda akademik altyapı üzerine inşa edilmiş, daha önce benzeri görülmemiş bir kapsama ve içeriğe sahip bir program hazırladık. Türkiye’de bu alanda bir ilk olan “Buying Eğitim ve Gelişim Programı”nı hayata geçirmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’deki hazır giyim pazarının lideri olan şirketimiz, sektörümüze eğitim yatırımları yapmayı sürdürüyor. LC Waikiki olarak üniversite iş birliklerine çok önem veriyoruz. Birlikte ortak projelerde çalışmak, yapılan programların akademik bilgi ve sektör tecrübesi ile harmanlanması, sektörün ihtiyacı olan nitelikli insanların yetişmesi, ülkemizin kalkınmasının sürdürülebilirliğine de katkı sağlayacağına inanıyoruz. Buying Eğitim ve Gelişim Programı, yüksek akademik kaliteye sahip, uluslararası kabul görmüş İstanbul Teknik Üniversitesi ile ortak çalışma sonucu ortaya kondu. Ülkemizde henüz üniversitelerde buyer yetiştiren bir bölüm yok. Biz programı oluştururken uluslararası arenada rekabet edebilecek bir buyer’da olması gereken mesleki bilgi beceri ihtiyacını analiz ederek yola çıktık. Bu program için hocalarımız ve Akademimizin uzmanları ile literatür taraması yaptık. Bini aşkın makale ve tez programı, prosedürler incelendi, odak grup toplantıları yapıldı.”

nb

Yukarı