Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Koşmaya hazır mısın?

15.12.2016 - 13:40

44 ülkede 4 bin 500’den fazla mağazasıyla dünyanın en büyük zincir perakendecilerinden olan INTERSPORT, koşu takımı INTERSPORT Türkiye Running Team ile sporu size getiriyor.

Intersport Türkiye Running Team hakkında bizlere kısaca bilgi verir misiniz? Etkinliğin kapsamı nedir?
Bildiğiniz gibi Intersport 44 ülkede 4 bin 500’den fazla mağazasıyla dünyanın en büyük zincir spor perakendecisi. Amacı ise sporu insanlara götürmek…  Intersport Türkiye Running Team bu amaçla kurulan, Intersport’un koşu takımı. İki yılı aşkın süredir düzenli olarak antrenmanlar yapan takıma kayıt olarak sporcular koşu antrenmanlarına ücretsiz katılabiliyor. Her hafta yapılan antrenmanlara yaklaşık 50-70 kişi katılıyor. Sporcular, performanslarını düzenli olarak artıracak şekilde, birebir hocalarımızdan tavsiyeler alarak kendilerini geliştiriyorlar ve en önemlisi çok keyifli zaman geçiriyorlar.

Gerçekleştirilen etkinlik ile koşu takımına sunulacak hediye, kampanya ve avantajlardan kısaca bahseder misiniz? 
Koşu takımımızın başında Team Kronos olarak da bilinen, alanlarının duayen iki ismi: Faruk Kar ve Utkuer Yaşar var.  Kendileri sporcularla birebir ilgileniyor. Performansları, gelecek hedefleri, küçük sakatlıkları vb. her türlü konuda profesyonel bir danışmanlık sunuyorlar. Dolayısıyla bu takımın en büyük faydası; bu iki isimle birebir idman yapmak ve kendini bu düzenli ekip ile haftadan haftaya geliştirme şansı ve motivasyonu yakalamak. Elbette Intersport olarak biz de sporcularımıza indirim çekleri, yurt dışı maraton gezileri, yurt içi maratonlarda katılım desteği, kürsü yapan sporcularımıza küçük hediyeler vb. şekillerde sürprizler yapıyoruz. Bu yoğun çalışmalar sonunda, sporcularımız çeşitli yarışlarda Intersport Ruuning Team’i temsil ederek kürsü yaptıklarında da büyük gurur duyuyoruz. 

Koşu takımına katılmak isteyenler neler yapmalı? Mesela başvurular nerelerden yapılıyor?
Koşu takımına katılmak isteyen İstanbullular; Facebook’ta bulunan Intersport Türkiye Running Team sayfasını takip edebilirler. Burada antrenman takvimi yayımlanıyor. Tek yapmaları gereken belirlenen yer ve saatte orada olmak. Üstelik ocak ayında Ankara’da bir takım oluşturarak orada da koşmaya başlayacağız. Bunun da duyurusunu Facebook hesabımızdan yapacağız. Antrenmanlarımızdan keyifli kareleri paylaştığımız @intersportrunningteam isimli bir de Instagram hesabımız var. 

Başvuru için herhangi bir kriter arıyor musunuz? 
Koşmak isteyen herkes bize katılabilir, elbette kendi doktorlarından aksi bir durum belirtilmediği sürece... Her antrenmanda ortalama 12 km koşuyoruz. Bu ciddi bir performans; ancak katılımcıları kondisyon durumlarına göre 4-5 farklı tempo grubuna ayırarak çalıştırıyoruz. Böylece farklı performanstaki sporcular farklı hedefler ile daha motive olarak ve daha verimli çalışıyorlar. Yeni başlayanlardan ileri seviyeye kadar her seviyede koşucuya açığız.

Peki, etkinlik tam olarak ne zaman gerçekleşecek?
Etkinliklerimiz her Çarşamba saat 20:00’de İstanbul Maltepe Sahil Atletizm Pisti’nde gerçekleşiyor. Ancak bazen hafta sonu sabah Caddebostan sahilinde koşup arkasından güzel bir kahvaltı ziyafeti çektiğimiz de oluyor. Üstelik koşucularımız Intersport olarak sponsoru olduğumuz Aydos Patika serileri (26 Şubat-26 Mart) ve Cunda Ultimate (3 Haziran)  etkinliklerine de katılabiliyorlar.

,

Yukarı