Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Koçtaş’a dijitalde uluslararası ödül

06.01.2017 - 09:43

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş, dijital pazarlamada “Vantilatör Üfleme Projesi” ile Mobile Marketing Association tarafından ödüllendirildi.

Evini geliştirmek ve güzelleştirmek isteyenlerin bir numaralı tercihi Koçtaş, sektörde fark yaratan uygulamalarıyla uluslararası arenada önemli bir ödüle layık görüldü. Mobil pazarlamanın en yaratıcı ve cesur uygulamalarına verilen Smarties Awards’ta, Vantilatör Üfleme Projesi, önce Türkiye’de İnteraktif Pazarlama En İyi Mobil/Akıllı Cihaz Uygulaması dalında ikincilik ödülü, ardından EMEA bölgesinde Promosyon kategorisinde Gümüş ödül aldı.

Londra’da düzenlenen ödül törenine katılan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, “Hızla dijitalleşen dünyada, müşterinin ilgisini çekecek, ürünün özelliklerini geniş kitlelere doğrudan anlatacak yöntem ve tasarımlara odaklanıyoruz. Dijital dünyanın tüm olanaklarını yaratıcılıkla birleştirerek, tüketiciye faydaya dönüşecek uygulamalara dönüştürüyoruz. Mevsimsel ihtiyaçlarda her zaman başı çeken ısıtma ve soğutma ürünleri çok iddialı olduğumuz bir alan. Bu üstünlüğümüzü, Vantilatör üfleme kampanyamıza aldığımız ödül ile taçlandırdık” dedi.

“Vantilatör Üfleme Projesi”, mobil kullanıcılara Koçtaş’ın indirimli ürünlerinden interaktif bir kurgu ile haberdar olma imkanı sunuyor. Mobil kullanıcılar, telefonlarının mikrofonlarına üfleyerek ekranda dönen pervane aracılığıyla Koçtaş’ın serinleten kampanyaları ile tanıştı. Kampanyanın ilk haftasında 205 bin 728 kullanıcı telefonlarına üfledi, 59 bin 428 kullanıcı indirim sayfasına yönlendirilirken toplamda 1 milyon 628 bin 429 gösterim elde edildi. Koçtaş bu motivasyonla teknolojik perakendeci olma yolunda devam edecek.

nr

Yukarı