Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

KOÇTAŞ BÜYÜMEYE ‘FIX’LENDİ

14.11.2018 - 18:23

Evler için ilham verici çözümler sunan Koçtaş, Fix adını verdiği küçük format mağazalarına bir yenisini daha ekledi. Koçtaş Fix mağazalarının 18.’si, yenilenen formatıyla Şile’de açıldı.

Ev geliştirme sektörünün lideri Koçtaş, çok kanallı perakendecilikte Türkiye’nin en önemli örneklerinden biri olan ve kısa süre önce formatı değişen Koçtaş Fix mağazalarına bir yenisini daha ekledi. 300 metrekarelik bir alanda, 5 bin ürünü fiziksel olarak müşterilerle buluşturan ve hızlı sipariş ekranı sayesinde ilave 30 bin ürüne daha ulaşma imkânı sunan Koçtaş Fix mağazalarının 18.’si Şile’de hizmete açıldı. Mağazanın açılışı, Şile Kaymakamı İbrahim Süha Karaboran, Şile Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Turan Temel, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ve Koçtaş yetkililerinin katılımıyla gerçekleşti. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu, “2013 yılında Koçtaş Fix adını verdiğimiz 250 ila 350 arasında metrekareye sahip küçük format mağazalarımızı müşterilerimizin hizmtine sunduk ve ‘mahalleli’ olduk.” diye konuştu. İlk Koçtaş Fix mağazasını Çekmeköy Taşdelen’de açtıklarını söyleyen Özpamukçu, “Tüketici alışveriş alışkanlıkları, evlerine veya iş yerlerine daha yakın lokasyondaki mağazalara yöneliyor. Müşterilerimizin en çabuk ulaşabilecekleri, ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabilecekleri yer arayışına çözüm olarak Koçtaş Fix mağazalarımızı tasarlayıp, hayata geçirdik. Bizim mahallelerdeki yüzümüz olan Koçtaş Fix mağazalarımızda, müşterilerimizin acil ve temel ihtiyaçları doğrultusunda hemen alınabilecek 5 bin adet ürün yer alıyor. Ayrıca hızlı sipariş ekranlarımızdan ilave 30 bin ürünün, ister evlere ister mağazaya teslimat yapılmasına imkân sağlıyoruz. Bugüne kadar şehir merkezlerinde müşterilerimizle buluşuyorduk. Şile mağazamız, sahil bölgesinde açtığımız ilk Fix mağazamız olma özelliğini taşıyor. Hem büyük hem de küçük formattaki mağazalarımız ve dijital satış kanallarımız ile müşterilerimize çoklu kanaldan en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Sektörümüzün geleceğinde son derece belirleyici olacak çok kanallı perakendecilikte, Koçtaş Fix mağazaları Türkiye’deki en önemli örneklerden.” dedi.

“FİX MAĞAZALARIMIZDA CİROMUZU YÜZDE 50 ARTIRDIK” 

Şile mağazasının açılışıyla birlikte İstanbul’daki Koçtaş Fix mağaza sayısının on sekize ulaştığını ifade eden Özpamukçu sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerçekleştirdiğimiz pazarlama araştırmaları sonucunda, kısa süre önce mağaza formatımızı değiştirdik ve ürün gamımızı yeniden düzenledik. Koçtaş Fix mağazalarımızın formatını, Koçtaş mağaza formatına dönüştürdük. Turkuaz olan Koçtaş Fix logomuzu, büyük format mağazalarımızdaki gibi turuncu yaptık. Dönüşümü gerçekleşen mağazalarımızda üçüncü çeyrek itibariyle yüzde 50 ciro artışı elde ettik. Önümüzdeki süreçte büyüme hedefimizi büyük oranda, küçük formatlı Koçtaş Fix mağazalarımız ile gerçekleştireceğiz. Koçtaş Fix mağazalarımız, bizim büyüme stratejimizdeki kılcal damarlarımız. Şu anda sadece İstanbul’da olan Koçtaş Fix mağazalarımızı, 2019 yılı itibariyle İstanbul dışına da yaymayı planlıyoruz. Koçtaş olarak büyüme stratejimizi her durum ve koşulda aralıksız hayata geçirmeye ve özellikle Koçtaş Fix mağazalarımızla da büyümeye devam ediyoruz.” 

nb

Yukarı