Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

KIRTASİYE KIRTASİYECİDEN ALINIR

11.08.2017 - 09:50

Okul dönemi öncesi velileri ve öğrencileri uyaran Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil, “Merdiven altından, ne olduğu belli olmayan, ucuz ürünleri almayın. Çünkü bunlar çok sağlıksız. Güvenli kırtasiye kırtasiyeciden alınır” diye konuştu

Okul dönemi yaklaşıyor. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için aileler hazırlıklara başladı bile. Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil, velileri ve öğrencileri, yeni dönem öncesi kırtasiye ürünleri alırken dikkatli olmaları konusunda uyardı. “Merdiven altından, ne olduğu belli olmayan, ucuz ürünler almayın” diyen Şendil şöyle devam etti: “Çünkü bunlar sağlıksız ürünler. Markasız ürün alarak çocuğunuzun hayatını riske atmayın.”

100 kırtasiye ürününden 99’u güvenli

Yıllardır verdikleri mücadelenin sonucunu aldıklarını, Türkiye’de 100 kırtasiye ürününden 99’unun güvenli hale geldiğini vurgulayan Vecdet F. Şendil şunları söyledi: “Bu, Türk kırtasiye sektörü adına gerçekten büyük bir başarı. Ama yeterli değil. Hâlâ güvensiz olan yüzde birlik oran var. Sadece ‘Ucuz’ diye markası, üreticisi belli olmayan kırtasiye ürünlerinden almak çocuğunuzun sağlığı için büyük risk. Aldığınız ürünün barkoduna bakın. Ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli olan, etiketli yani kimliği olan, sağlıklı ürünleri satın alın. Bu, çocuğunuzun sağlığı için daha doğru bir adım olacaktır.”

Tüketici de üzerine düşeni yapmalı

Vecdet F. Şendil, TÜKİD’in bugüne kadar taklit, sahte, korsan, sağlıksız kırtasiye ürünlerinin satışının önlenmesi ve nitelikli ürün kullanımının özendirilmesi için çalışarak üzerine düşeni yaptığını, şimdi sıranın tüketiciye geldiğini vurguladı. Şendil, “Biz üzerimize düşeni bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Buna karşılık tüketicimiz de artık üzerine düşeni yerine getirmeli; bilinçli alışveriş yapmalı. Sadece güvenli ve kaliteli kırtasiye ürünleri almalı. Bunun için de en doğru adres kırtasiyeler” diye konuştu.

,

Yukarı