Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Kelebek Mobilya ve Doğtaş’tan KDV indirimine büyük destek

03.02.2017 - 18:01

Doğtaş Kelebek Mobilya Genel Müdürü Ersin Serbes; mobilya sektöründe KDV oranının yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmesiyle ilgili olarak, kararın büyük heyecan yarattığını ifade etti. 

KDV’nin yüzde 8’e indirilmesinin yarattığı pozitif enerjiden faydalanarak, şirket olarak da fedakarlıktan kaçınmayacaklarını ve bu durumu müşterilerine fiyat avantajı olarak yansıtacaklarını dile getiren Serbes; mobilyanın ana ham maddelerinden kumaşta yüzde 8 olan KDV oranının mobilyada yüzde 18 olduğu için yüzde 10'luk KDV farkı oluştuğunu, bu farkın ortadan kalkmasının sektör ve tüketici açısından çok ciddi yarar sağlayacağını vurguladı.

“MOBİLYADA KDV’NİN YÜZDE 8’E DÜŞMESİNİN AVANTAJINI, MÜŞTERİLERİMİZE FAZLASIYLA YANSITACAĞIZ”
Yüzde 8’lik KDV indirimi uygulamasının mobilyanın kendisine yansıyan ham maddeleri etkilenmese de tüketiciye doğrudan yüzde 10 indirim olarak yansıyacağını söyleyen Serbes: “Doğtaş ve Kelebek gibi çok güçlü markaları bünyesinde bulunduran şirketimizde bu yıl yüzde 40 büyüme hedefledik. Yılların verdiği birikim ve uzmanlığımızı ustalıkla yansıttığımız tasarımlarımızı müşterilerimize uygun koşullarda sunmanın gayreti içindeyiz. KDV indiriminin yanı sıra bir o kadar daha indirim sunarak avantajlı alışveriş fırsatı yaratacağız ve bu durumu müşterilerimize fazlasıyla yansıtacağız. Nisan sonuna kadar geçerli bu uygulamanın uzatılması yönünde karar çıkmasını da destekliyoruz. Yeni koleksiyonlarımızı da müşterilerimize en uygun fırsatlarla sunacağız” dedi.

nr

Yukarı