Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Karaca Red Dot Ödülleri ile başarısını tescilledi

12.05.2017 - 18:09

Mutfak, sofra ve ev tekstili kategorilerinde tasarladığı ürünleriyle evlerdeki mutlu anlarınızın bir parçası olan Karaca, 1955 yılından itibaren her yıl düzenlenen Red Dot Ödülleri’nde, Valley ve Everest çatal bıçak setleriyle ödüle layık görüldü.

Karaca’nın genç tasarımcısı Ahmet Toplu tarafından hayata geçirilen, gizemli ve şık sofralara ithafen tasarlanan Everest, ismini dünyanın en yüksek noktası olan Everest dağından alıyor. Türkiye’de ilk kez tek bir ürünle, Design Turkey Üstün Tasarım Ödülü, IF Design Ödülü ve Red Dot Ödülü gibi 3 farklı ödül kazanan Everest’in tasarımında dikkat çeken üçgen form, giderek incelerek bir zirve oluşturuyor. Everest gibi yüksek bir zirveden ilham alınarak tasarlanan çatal, kaşık ve bıçakların incelen bel kısımları; gizem ve karanlıkta kalan sırları temsil ediyor. Yine Ahmet Toplu tarafından tasarlanan ve Red Dot ödülüyle taçlanan Valley çatal bıçak takımı, sofralarda derinlemesine bir estetik ve şıklık yaratmayı amaçlıyor. İsmini gördüklerimizin ardında kalanların ve gizemin doğallığından alan Valley, büyülü tasarımıyla öne çıkıyor. 
Yıllardır yenilikçi vizyonu ve tasarımla buluşturduğu kullanışlı ürünleriyle ön plana çıkan Karaca, başarısını aldığı ödüllerle sürdürmeye devam ediyor.

nb

Yukarı