Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

“Kapıda Ödeme” yüz binlerce kişiyi e-ticaretle tanıştırdı

06.09.2017 - 10:29

Farklı ödeme seçenekleriyle güvenli alışveriş imkânı sunan, modanın e-ticaretteki adresi Morhipo.com'un Genel Müdürü Şule Kuban, yüz binlerce kişiyi e-ticaretle tanıştırdıklarını belirtti.

Modanın e-ticaretteki adresi Morhipo.com, Boyner Grup güvencesiyle sunduğu güvenli alışveriş hizmeti ve alternatif çözümleriyle sektöre yüz binlerce yeni kullanıcı kazandırdı. Sadece son altı ayda “Kapıda Ödeme” ve “Tıkla-Gel” uygulamaları ile yüz binden fazla kişi ilk defa e-ticareti deneyimleme fırsatı buldu. “Kapıda Ödeme” ve “Tıkla Gel” hizmetlerinin başladığı 2014 yıl sonundan bu yana ise toplamda 300 bine varan yeni kullanıcı e-ticaretle tanıştı.

“TIKLA-GEL” İLE BİNLERCE TÜKETİCİ E-TİCARETE “MERHABA” DEDİ
All line (her kanaldan) hizmet anlayışı ile müşterilerin ürün teslimatlarını Türkiye'deki 57 Boyner veya YKM Mağazası'ndan yapılabilmelerini mümkün hale getiren Morhipo.com, “Tıkla-Gel” sayesinde satın alınan ürünlerin yine Boyner ve YKM Mağazası'ndan iade ve değişimini sağlıyor. 
Morhipo.com'un verilerine göre, “Tıkla-Gel” uygulamasının başladığı Şubat 2015'ten bu yana 125 bin kişi tarafından toplam 316 bin alışveriş gerçekleştirildi. Alışveriş yapan kullanıcıların üçte biri (yaklaşık 48 bin kişi) internetten ilk kez alışveriş yaptı. Toplam siparişlerin içinde “Tıkla-Gel” ciro oranı ise haziran ayında yüzde 7'ye ulaşarak son bir yılın rekorunu kırdı.

ALTERNATİF ÖDEME SEÇENEĞİ ARAYANLARIN TERCİHİ “KAPIDA ÖDEME” OLDU
Morhipo.com'un sunduğu farklı ödeme ve teslimat alternatifleri sayesinde e-ticaretle tanışan müşteri sayısı günden güne artıyor. “Kapıda Ödeme” kolaylığı ile müşterileriyle arasındaki güven bağını da güçlendiren Morhipo.com, bu uygulamayla yapılan alışverişlerin kapıda nakit, kredi kartı veya banka kartı ile ödenmesini mümkün kılıyor. Kapıda ödeme uygulaması, internet alışverişlerinde kredi kartı bilgilerini paylaşmayı tercih etmeyen kullanıcıların da e-ticaret ile tanışmalarına fırsat tanıyor. Morhipo.com'un verilerine göre, “Kapıda Ödeme” hizmetini 2014 Ekim'den bu yana 350 binden fazla fazla müşteri tercih ederken, bu müşterilerin yarısından fazlası (yaklaşık 250 bin kişi) ilk kez online alışveriş yaptı. Bir başka deyişle e-ticaret dünyası “Kapıda Ödeme” seçeneği sayesinde 250 bin yeni müşteri kazandı. Ödemelerin yüzde 80'inin nakit ile gerçekleştiği uygulama ile müşterilerin siparişleri son altı ayda toplam cironun yüzde 20'sine ulaştı. 

KULLANICI VE KART BİLGİLERİNİ KORUMA ALTINA ALAN ALIŞVERİŞ
“Tıkla-Gel” ve “Kapıda Ödeme” hizmetlerinin haricinde Morhipo.com, kullanıcılarına sunduğu “Tek Tıkla Ödeme” sistemi ile kredi kartı bilgilerini tekrar girmeden tek tıkla güvenli alışveriş yapma kolaylığını sunuyor. “Tek Tıkla Ödeme” sayesinde site üyeleri, alışveriş keyfini kredi kartsız da 7/24 yaşamaya devam edebiliyor.
Kullanıcı güvenliği adına MasterCard global ödeme ağının bir uygulaması olan MasterPass ile tüm kart bilgilerini güvence altına alan site, sahip olduğu Full SSL güvenlik sertifikasıyla da online ödemeler için ek güvenlik sağlıyor.

nb

Yukarı