Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Intersport 2017’ye hazır

16.01.2017 - 14:52

Intersport Türkiye Ülke Müdürü Arda Nal: “Lokasyon olarak önemli noktalarda açacağımız mağazalar, verimsiz mağazalarda yer değişikleri,  e-ticaret için kuracağımız yeni yapı ve marka bilinirliğimiz için atacağımız adımlarla, 2017 yılında sporu insanlara taşımaya devam edeceğiz” dedi. 

Intersport’un kış sporlarına yönelik ürün gruplarından ve özelliklerinden bahseder misiniz? Özellikle şu an revaçta olan ürün grubu var mı?
Intersport kış sporlarında kendini ispatlamış, özellikle bu kategoride uzmanlığını ortaya koyan bir spor perakendecisi. Kayak ve snowboard sporlarında kadın, erkek ve çocuklar için farklı markaları biraraya getiriyoruz.  McKinley, Etirel, Firefly gibi kendi markalarımızın yanı sıra; Hely Hansen, Spyder, The North Face, Salomon, Quiksilver, Roxy, Oneill gibi stratejik markalara da yer veriyoruz. Bu sezon yine çok renkli bir koleksiyon hazırladık. Tüm markalarda birbirini tamamlayacak şekilde, müşterilerimiz kış sporlarına dair aradıkları giyim, aksesuar ve ekipmanı aynı çatı altında, uzman personelimizin desteği ile Intersport’ta bulabilecek.

Peki, mevcut sponsorluk çalışmalarınız var mı? Varsa bunlardan kısaca bahseder misiniz? Ayrıca bu sponsorluklar 2017’de de devam edecek mi?
2017’de Türkiye’nin en önemli kış organizasyonlarından olan WhiteFest2017’nin sponsorlarından biriyiz. Uludağ’da Ocak-Şubat aylarında yapılacak organizasyon boyunca çeşitli sürprizlerimiz olacak. Global olarak Euroleague Basketbol Ligi’nin sponsorlarındanız. Lokal olarak ise son iki yıldır koşu ve outdoor alanında sponsorluklarımız oldu. Bir koşu takımımız var; Intersport Türkiye Running Team… Takımımız her hafta düzenli olarak antrenman yapan atletlerden oluşan ücretsiz bir kulüp. Intersport olarak, katılımcılarımıza profesyonel antrenör noktasında ve çeşitli yarışlarda destek sağlıyoruz. Ayrıca, İstanbul’da Aydos Patika Yarışları’nın ve Cunda Ultimate Yarışı’nın sponsorlarındanız. Outdoor alanında ise McKinley markamızla iki yıldır Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü tarafından düzenlenen TED Boulder Cup Tırmanış Yarışması’nın da destekçilerindeniz. Sponsorluk faaliyetlerimiz 2017 yılında da devam edecek.

2017 İlkbahar/Yaz sezonuna yönelik çalışmalarınız başladı mı? Neler bekliyor olacak bizi?
2017 İlkbahar/ Yaz sezonu için neredeyse hazırız. Ocak ayı itibariyle ürünlerimiz mağazalarımızdaki yerlerini almaya başlayacak.  Koşu ve fitness alanlarında marka işbirliklerimiz ve kampanyalarımızın olacağı dinamik bir sezon geçireceğiz. Sponsoru olduğumuz Euroleage Basketbol Ligi’nin finallerinin Türkiye’de yapılacak olması da yine bahar aylarını hareketlendirecek. Vadi İstanbul ve Bursa Marka projelerinde iki mağaza açılışımız olacak. Yeni lokasyonlarda müşterilerimize hizmet etmek bizi heyecanlandırıyor.

Yeni yatırımlar için nasıl bir rota çiziyorsunuz? 
2016 yılı ülkemizdeki politik/ekonomik gelişmelerle oldukça kritik bir yıldı. Bir çok perakendeci gibi biz de mevcut konjonktürden çok etkilensek de, aldığımız stratejik kararlar ve markamızın global gücü sayesinde büyüyerek yılı kapattık. 2017 yılı ilk yarısında yapacağımız iki mağaza açılışı ve mevcut mağazalarımızla 2017 yılında da büyüme hedefliyoruz. Lokasyon olarak önemli noktalarda açacağımız mağazalar, verimsiz mağazalarda yer değişikleri,  e-ticaret için kuracağımız yeni yapı ve marka bilinirliğimiz için atacağımız adımlarla, 2017 yılında sporu insanlara taşımaya devam edeceğiz. 
 

nr

Yukarı