Ana içeriğe atla

ggh

İLVİ FAST FASHION AKIMINI YENİLİKÇİ TAVRIYLA SERGİLİYOR

06.09.2021 - 14:56

İLVİ 2014 yılında Nişantaşı’nda açtığı ilk mağazası ile yurt içinde toplam 4 mağazası, güçlü online satış ağı ile ayakkabı modacısı olarak yatırımlarına devam ediyor. İLVİ Ayakkabı Kurucusu&Ceo'su İlvira Donskaya sorularımızı yanıtladı.

İLVİ’nin yolculuğu nasıl başladı? Kuruluş hikâyenizden bahseder misiniz?


İLVİ’nin yolculuğu, her kadını yüksek kaliteli ve modern İLVİ ayakkabılarının içinde şık, rahat, özel ve daha güçlü hissettirme misyonu ile başladı.  İLVİ'nin ilk mağazası 2014 yılında Nişantaşı’nda açıldı. O günden bu yana, İLVİ, yüksek kaliteli malzemelerle üretilen el yapımı lüks ürünleriyle büyüyerek, sektörün limitlerini zorlayan adımlar attı.


Her yeni sezon koleksiyonlarında, çok renkli ve birbirinden farklı tasarımlar barındıran İLVİ, sezon boyunca koleksiyonlarına, güncel dünya modasına ve son trendlere uygun modeller ekleyerek fast fashion akımını yenilikçi tavrıyla sergilemeye devam ediyor.


Perakende sektörünün son durumunu değerlendirir misiniz? Kendinizi sektörde hangi noktada görmektesiniz?


Son dönemde yaşadığımız pandemi süreci ile perakende sektörünün olumsuz etkilenip birçok markanın ciddi zararlar gördüğüne şahit olduk. Bu süreç herkes gibi bizi de olumsuz etkilese de online satışa ve sosyal medyaya daha fazla odaklanmamız ve bu süreçte yeni mağazalarımızın açılması ile yenilikçi, farklı ve özel tasarım koleksiyonlarımızla sektörde ön plana çıkan nadir markalardan biriyiz. Sektörde müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi ve koleksiyon farklılığı ile İLVİ’nin tercih edilirliği yükselerek artıyor.


İLVİ 2014 yılında Nişantaşı’nda açtığı ilk mağazası ile yurt içinde toplam 4 mağazası,güçlü online satış ağı ile ayakkabı modacısı olarak yatırımlarına devam ediyor. 
İzmir İstinyePark AVM, Bursa Sur Yapı Marka AVM ve yakın zamanda açılacak yeni mağazalarımız ve hayata geçireceğimiz yeni projelerimiz ile markalaşma çalışmalarımız daha da artıyor.


2020/2021 yılı pandemiden dolayı herkesin kötü geçirdiği bir döneme geldi ancak biz bu süreci yeni mağazalarımızın açılması ve online satışa verdiğimiz önem ile marka bilinirliğimizi daha da güçlendirdik. 2021 yılı için hedeflediğimiz 3 yeni mağaza açılışımızı gerçekleştirdik. Bundan sonraki öncelikli yatırım planlamalarımız arasında, koşulların da uygunluğuna göre mağaza sayımızı arttırmak yer alıyor.


Kadın girişimci olarak iş hayatına atılmak isteyen kadınlara tavsiyeleriniz nedir?


Hayallerini hayata geçirmek isteyen herkese tavsiyem, benim yol haritam olan; ‘Hayal kurmak, cesaret, risk, hedef’ diyebilirim. Ama tabi ki hiçbir şey tek başına yeterli değil, daima planlı ve hedef odaklı çok çalışırım. Ama yine de başarı dinamizmi çok kişiseldir.  En büyük anahtarın ‘sevdiğin alanı bulmak’ olduğunu düşünüyorum.


İLVİ’nin olmazsa olmaz kalite ve müşteri memnuniyet prensipleri nelerdir?


İLVİ, müşterisine ürün ve hizmet kalitesinin dışında da her daim özel hissettirme mottosu ile memnuniyet sağlamaktadır. Mağazalarımızı ziyaret eden ve online satış ile ürünlerimize sahip olan her müşterimiz bizim için çok özel. Her daim müşterilerimizin sesine kulak vererek, kendilerini daha iyi ve özel hissetmeleri için özenle ve titizlikle çalışıyoruz.

nb

Yukarı