Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Güvenilir alışverişin adresi Kipa

10.03.2017 - 15:07

KİPA, ÜRÜNLERİNİN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN YILIN 290 GÜNÜ MAĞAZALARINDA; 250 GÜNÜ ÖZ MARKA TEDARİKÇİLERİNDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRİYOR, YILDA ORTALAMA 4 BİN 500 ÜRÜN ANALİZİ YAPIYOR VE ÇALIŞANLARINA 14 BİN SAAT EĞİTİM VERİYOR. 

Kipa Kalite Müdürü Gülten Mutlu Dereli, “Amacımız müşterilerimizin kaliteli, güvenli ve aynı zamanda beğenilerine uygun ürünleri içleri rahat bir şekilde evlerine götürmelerini sağlamak” dedi.
Günümüzde, tüketicilerin aklındaki “Tükettiğim gıda güvenilir mi?”, “Aldığım gıda ve gıda dışı ürünler istediğim kalitede mi?”, “Giydirdiğim t-shirt’ün boyası çocuğumun sağlığına uygun mu?” gibi sorular Kipa’da yanıt buluyor. Kipa Kalite departmanı mağazalarındaki ürünlerin güvenilirliğini garanti altına almak için 290 gün mağazalarda 250 gün tedarikçilerde denetim yapıyor, 14 bin saat çalışanlarını eğitiyor ve ürünlerinde ortalama 4 bin 00 analiz yapıyor. “Ürünleri sürdürülebilir kalitede yasal mevzuatlar çerçevesinde güvenli bir ortamda müşterilerimize sunmak” sloganıyla yola çıkan Kipa, öz markalı ürünlerinde genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) ihtiva eden ham madde kullanmıyor. 

ÜRÜN GÜVENLİĞİ İÇİN DENETİM VE EĞİTİMDE SÜREKLİLİK
Kipa Kalite departmanı Kipa’nın öz marka ürünlerini ulusal ve uluslararası standartlara göre analiz ettikten sonra müşterilerinin beğenisine sunuyor, beğenilmeyen ürünler rafa çıkmıyor. Kipa, mağazalarda ise belirlediği gıda güvenliği ve hijyen standartları ile tüketicilere güvenli ürün sunulmasını sağlıyor. Bu amaçla Kipa’da çalışanların eğitimlerine öncelik veriliyor, düzenli denetim ve analizler ile sürecin devamlılığı takip ediliyor. Soğuk ürünlerin 4 derecede, donuk ürünlerin ise -18 derecede tüketiciye ulaşması için Türkiye’de sıcaklık göstergeli etiket kullanan il perakendeci Kipa oldu.

“HEM GÜVENLİ HEM DE MÜŞTERİLERİMİZİN BEĞENDİĞİ ÜRÜNLERİ RAFA ÇIKARIYORUZ”
Kipa Kalite Müdürü Gülten Mutlu Dereli, “Tedarikçi seçiminde öncelikli olarak yerel tedarikçileri tercih ediyoruz. İş olanaklarının artması adına küçük ve orta ölçekli işletmeleri desteklerken, eğitim ve teknik altyapı iyileştirmelerini de sağlıyoruz. Bunun yanı sıra bazı öz marka ürünlerimizi pazar lideri firmalara ürettiriyoruz” dedi. 
Dereli sözlerini şöyle sürdürdü: “Kipa’nın öz marka ürünlerinde GDO’suz hammadde kullanımından kızartma yağında yaptığımız ölçümlere kadar her alanda uyguladığımız yüksek standartlarla tüketicilerimizin her aşamada güvenilir ürünlere ulaşmasını sağlıyoruz. Ürünlerimizin kalitesinden eminiz, ürünlerimizi rafa çıkmadan önce ilk olarak müşterilerimize soruyor, onların beğenisini alan ürünleri satışa sunuyoruz. Bu nedenle müşterilerimiz sebebi ne olursa olsun kalitesini beğenmedikleri Kipa markalı ürünleri bize iade edebilirler. Amacımız tüketicilerimizin beğenisini kazanmış ürünleri güvenle sofralarına taşımalarını sağlamak.”
 

nb

Yukarı