Ana içeriğe atla

ggh

FLORMAR SANAL MAKYAJ İLE TEK TIKLA YÜZLERCE RENGİ GÜVENLE DENE

18.11.2021 - 17:02

Flormar; müşteri odaklı global vizyonu ile makyaj severlerin ihtiyaçlarına cevap veren, ürünlere dokunmadan güvenli makyaj ve alışveriş deneyimi sunan yeni projesi ile yine sektöründe fark yaratmaya devam ediyor.

  Renkli kozmetik pazarındaki 50 yılı aşkın tecrübesiyle, 110 ülkede varlığını gösteren ve dünya çapında her yıl ortalama 100 milyon kadına ulaşan Flormar, gücünü renk ve çeşitlilikten alan dünyasını, yeni teknoloji atılımı olan arttırılmış gerçeklik uygulaması Flormar Sanal Makyaj ile daha da zenginleştiriyor. Pandemiyle beraber değişen tüketim dinamiklerini ve dijitalleşmenin etkisiyle müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını dikkate alan, doğru analiz eden Flormar, arttırılmış gerçeklik konusunda başarıları ile bilinen Türk teknoloji girişimi PulpoAR ile hayata geçirdiği Flormar Sanal Makyaj deneyimi sayesinde güvenli – temassız makyaj deneyimi sunuyor ve bu deneyimi daha renkli, daha inovatif, daha güvenli hale getiriyor.

  Flormar internet sitesi, Flormar APP, mağazalarda yer alan QR kodu okutarak ve Instagram hesabında yer alan filtre ikonuna tıklayarak Flormar Sanal Makyaj deneyimine ulaşmak mümkün. Aynı zamanda, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki flagship mağazada yer alan Akıllı Ayna (Smart Mirror) ayna ekranına dokunmadan telefonla kumanda edilebiliyor. Akıllı Ayna ile temassız, güvenli ve eğlenceli alışveriş imkanı sunan Flormar makyaj severlere “omnichannel” bir deneyim sunuyor.

DÜNYADA BİR İLK

  Bilindiği üzere Flormar oje alanında lider bir marka ve bu liderliğini, dünyada ilk kez uygulanan sanal tırnak renklendirme deneyimi ile bir adım yukarıya taşıyor. Web tabanlı teknoloji özelinde, dünyada ilk defa gerçek zamanlı ve arttırılmış gerçeklikle oje deneyimi sunan Flormar Sanal Makyaj, 10.000 el datası ile modellenenen bir alt yapıya sahip. Uygulama, el tanımlama işlemini kusursuz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra, renk değişimi algoritmasıyla birlikte boyama fonksiyonuna geçiş yapıyor. İşlemin en iyi sonucu vermesi için mevcut 10.000 el datası üzerinden detaylı segmentasyon çalışmasına başlayan yapay zeka, tırnak gibi küçük bir alanda hiçbir detayı atlamadan, en minimal noktaya kadar segmente ederek, arttırılmış gerçelik ortamında üst düzey bir tırnak renklendirme deneyimini yaşatıyor. Sanal güzellik deneyiminin en zor alanı olan tırnaklar için PulpoAR ile uzun ve detaylı bir çalışma yaparak bir ilki başaran Flormar, oje konusundaki liderliğini inovatif ve öncü yaklaşımı ile pekiştiriyor.

  Flormar CEO’su Matthieu Gomart, projenin çıkış noktasını ve önemini şu şekilde ifade ediyor: “İnovasyon konusundaki vizyonumuzu bir üst seviyeye taşıyan yeni dijital yatırımımız Flormar Sanal Makyaj deneyimini tüketicilerimizle buluşturmaktan dolayı gururluyuz. Covid-19 ile firmalar için dijital dönüşüm planlanandan hızlı bir şekilde gerçekleşti, dijital tüketici deneyimleri önem kazandı. Flormar olarak müşteri odaklılık vizyonumuz ile makyaj severlerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak, ürünlere dokunmadan da güvenli makyaj ve alışveriş deneyimi sunan projemiz ile yine sektörde fark yaratmaktan dolayı mutluyuz.”

MAĞAZALARDA GÜVENLİ DENEYİM ZAMANI
 

Flormar ürünlerini tüm renkleriyle ve güvenle denemeyi sağlayan Flormar Sanal Makyaj, makyaj severlerin pandemi boyunca mağazada yaşadığı alışveriş deneyimini de daha güvenli hale getiriyor. Ürünün kendinde nasıl duracağını kişinin birebir fotoğrafı üzerinden arttırılmış gerçeklikle gösteren uygulama, beğenilen ürünün renk alternatiflerini de kolaylıkla ve hızla denemeyi sağlıyor. Makyaj severler dilerlerse kendi fotoğraflarını yükleyerek veya anında çekerek, dilerlerse sistemdeki model fotoğraflarına ürünleri uygulayabiliyor.

  Son kullanıcıya en gerçekçi deneyimi sunacak, alışveriş deneyimini kolaylaştıracak ve daha güvenli ve eğlenceli hale getirecek bu deneyim; ürünleri en doğru şekilde gösterebilmek üzere teknolojik altyapı ve makyaj artistlerinin ürünlerin renk ve dokularını tek tek inceleyerek dijitalleştirilmesi ile oluşturuldu. Bu işlemler esnasında PulpoAR’ın geliştirdiği ürün dijitalleştirme altyapıları ve yüz tarama sistemleri kullanıldı. Tüm akıllı telefonlar ve işletim sistemleri ile uyumlu olan altyapıda, en iyi sonucu alabilmek için uygulamanın kamera kalitesi yüksek bir cihaz ve uygun bir ışıkta kullanılması tavsiye ediliyor.

FLORMAR SANAL MAKYAJ DENEYİMİNE REKOR İLGİ: 3 HAFTADA 1 MİLYON DENEME

  Artırılmış gerçekliğe dayanan alt yapısı sayesinde, tek tıkla, temassız ve güvenli bir makyaj deneyimi sağlayan ve dünyada ilk defa web tabanlı sanal oje uygulamasını sunan Flormar Sanal Makyaj, 3 haftada ulaştığı 1 milyon deneme rakamı ile yoğun ilgi görüyor!

  “Tek Tıkla Yüzlerce Rengi Güvenle Dene” sloganıyla, temassız ve güvenli bir makyaj deneyimi sunan Flormar Sanal Makyaj uygulamasında; ruj, oje, maskara, eyeliner, allık ürün kategorilerinin en sevilen ürünlerinden oluşan 400’den fazla +-dijitalleştirilmiş renk bulunuyor. 3 hafta boyunca toplam 38.000 kişiye, 1.265 saatlik sanal makyaj deneyimi yaşatan Flormar Sanal Makyaj uygulamasında, bir kişi en az 2 dakika boyunca uygulamada kalarak, ortalama 26 renk deniyor.

  Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile Flormar Sanal Makyaj uygulamasında en çok denenen ilk 3 kategori sırasıyla, ruj, oje ve eyeliner olarak öne çıkıyor. Artırılmış gerçeklik konusundaki başarıları ile bilinen Türk teknoloji girişimi PulpoAR ile Flormar Sanal Makyaj uygulamasını hayata geçiren Flormar, güvenli – temassız makyaj deneyimini her gün daha da geliştirerek, Türkiye’den sonra dünya çapında varlık gösterdiği 110 ülkeye de ulaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

nb

Yukarı