Ana içeriğe atla

yu7676

MALLREPORT

Enerji verimliliğinde öncü Arçelik A.Ş.’ye birincilik ödülü

31.01.2017 - 12:08

‘Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın’ vizyonu doğrultusunda, kaynakların verimliliğine odaklanan; üretimde, ürünlerinde ve tüm iş süreçlerinde enerji verimliliğini esas alan Arçelik A.Ş., Enerji Verimliliği Haftası kapsamında bu yıl da ödüle layık görüldü. 

Ürünlerinde, üretimde ve tüm faaliyetlerinde enerji verimliliğine öncelik veren, doğanın ve ekolojik sistemin korunması için projeler geliştiren Arçelik A.Ş., WOW Convention Center’da bu yıl 8.’si düzenlenen Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’na enerji verimli ürünleri ile tam destek verdi.

ARÇELİK A.Ş.’YE ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ 
Enerji Verimliliği Haftası kapsamında, Arçelik A.Ş. 2016 yılında hayata geçirdiği üretimde enerji verimliliği projeleriyle Arçelik Pişirici Cihazlar İşletmesi Sanayide Enerji Verimliliği’nin Artırılması Projeleri (SEVAP) kategorisinde birincilik ödülünü aldı. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez tarafından verilen ödülü, Arçelik A.Ş. adına Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk aldı.
Arçelik Pişirici Cihazlar İşletmesi’ne ödülü getiren ‘Isı Pompası Projesi’ atık ısının, üretim süreçlerinde ihtiyaç duyulan sıcak suyun ısıtılmasında kullanılması ile verimlilik sağlıyor. Bu projeyle soğutma sistemlerindeki enerji çıkışının değerlendirilerek ısıtma sistemlerine verilmesi amaçlanıyor. Böylelikle hem enerji tasarrufu sağlanmış hem de sera gazı salınımı azaltılmış oluyor. 

‘PLATİN SERTİFİKA’LI İŞLETME 
‘Isı Pompası Projesi’ ile ödüle layık görülen Bolu Pişirici Cihazlar İşletmesi 2012 yılından bu yana ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı uyarınca faaliyetlerini sürdürüyor. Enerji yönetimi, kullanılan enerjinin ölçülmesinden, izlenmesine, değerlendirilmesinden yönetilmesine kadar geniş bir süreci kapsıyor. Arçelik Pişirici Cihazlar İşletmesi’nin 2002 yılından beri sürdürdüğü TPM çalışmaları da enerji verimliliğine büyük katkıda bulunuyor. İşletme, enerji verimli endüstriyel tesisler derecelendirmesinde de en yüksek seviye olan “Platin Sertifika” seviyesinde yer alıyor. 

“KAYNAKLARIN VERİMLİ KULLANIMINA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”
“Dünyanın artan nüfusuyla orantılı olarak artan enerji ihtiyacı karşısında hassasiyetimizi tasarladığımız enerji ve su verimli ürünlerle ortaya koyuyoruz” diyen Arçelik A.Ş. Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “ ‘Dünyaya Saygılı Dünyada Saygın’ vizyonumuz çerçevesinde kaynakların verimli ve sürdürülebilir kullanımına büyük önem veriyoruz. Bu konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor ve iş süreçlerimize uyguluyoruz. Aldığımız bu ödüller yaptığımız işin doğruluğu bir kez daha kanıtlar nitelikte. Önümüzdeki dönemde de bu alanda yeni projeler ve ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.”

,

Yukarı