Ana içeriğe atla

gf

DÜNYA MARKASI BARGELLO, BÜYÜME HACMİNİ GENİŞLETİYOR

16.05.2022 - 15:23

Türkiye ve uluslararası pazarda ürünlerini yenileyerek büyüme hacmini genişleten Bargello, ürünlerini Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu bölgelerinde bulunan 30 farklı ülkede kullanıcılarına sunuyor. Bargello Satış Pazarlama Direktörü Taha Can ile Bargello’nun yeni yatırım planlarını konuştuk.

Bargello olarak parfüm sektöründe hızla büyümeye devam ediyorsunuz. Markanız için düşündüğünüz veya hayata geçirmeye hazırlandığınız inovatif projeleriniz var mı?

Bargello, 70 yılı aşkın deneyimi ile sürekli inovasyon ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek sektöründe dünyanın en iyi markaları arasında olmayı hedefl iyor. Çevre dostu, yenilikçi, güvenilir, uluslararası standartlara sahip, müşterilerimizin tarzlarına uygun ürünleri en ulaşabilir şekilde sunma hedefi ile çalışıyoruz. Koku alanında uzmanlaşan Bargello, ürün yelpazesini daha da genişleterek üst segment parfüm olan Niche Serisini mağazalarında satışa sundu. Ayrıca parfüm üretimi yanında ürettiğimiz duş jeli ve sıvı sabun gibi kişisel bakım ürünleri ile de deneyimlerimizi müşterilerimiz ile paylaşıyoruz.

Bargello ismini birçok yerde sıkça görmeye başladık. Bayilik sürecinizden, şartlarından bahseder misiniz?

Bargello, perakende alanındaki geniş tecrübesi ile yurt içi ve yurt dışında 400’ü aşkın mağaza sayısı ile yaya trafi ği işlek lokasyonlarda cadde üstü mağaza, AVM mağaza ve kiosk konseptinde yatırımlar yapmaya devam ediyor. İstikrarlı fi yat politikası uygulayarak yüksek kar marjı avantajı sunuyoruz. 2022 yılı için Franchise bedeli almıyoruz. Personel eğitimi ve desteği sağlıyoruz. Yerel ve ulusal reklam mecralarını kullanarak tanıtım desteği veriyoruz.

İkinci markanız olan Raphella’dan söz eder misiniz? Satış sahasını, ürünlerini okuyucularımız için anlatır mısınız?

Bargello özellikle kozmetik sektörünün nabzını iyi tutan ve gelen taleplere anında cevap verme becerisine sahip firma, ikinci markası Raphella’yı 2008 yılında piyasaya sundu. Bu marka ile sahada önemli bir pazar oluşturuldu. Araç kokusu, ortam kokusu, kolonya ve EDT parfüm gibi ürünlerin satışını gerçekleştiriyoruz. Benzin istasyonlarından giyim mağazalarına, eczanelerden marketlere kadar birçok farklı sektörde ürünlerimiz satılıyor. Önümüzdeki yıllar içinde hem Türkiye hem de uluslararası pazarda farklı ürün gruplarıyla yatırımlarına devam ederek planlı bir şekilde büyüme hacmini genişletileceğiz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Bursa’da uluslararası standartlara uygun ve %100 yerli üretim yapan Bargello Perfume yurt dışında da büyümeye devam ediyor. Yüzlerce farklı kokuya sahip ürünlerini Avrupa, Afrika, Asya ve Orta Doğu bölgelerinde bulunan 30 farklı ülkede kullanıcılarına sunuyoruz kalite ve ürün çeşitliliği ile uluslararası alanda söz sahibi olmayı hedefl iyoruz. Üretimine, koku ile alakalı her türlü ürünü üretebilme kapasitesine ve 9.000 m² alana sahip fabrikasında devam eden Bargello, yur tiçi ve yurt dışı üretim ve satış için gerekli tüm sertifi kalara sahip bir dünya markası olarak yoluna devam etmektedir. 

jyh

Yukarı