Ana içeriğe atla

ggh

D’S DAMAT’TAN YATIRIM HAMLESİ

19.11.2021 - 10:59

Damat Tween D’S Damat markaları ile dünya moda perakendesinin lider kuruluşlarından Orka Holding, üçüncü fabrikayı kuruyor.

  Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Dünya moda endüstrisinde erkek giyim alanında zirvede kendine yer açan Damat Tween D’S Damat olarak sorumluluğumuz çok büyük. İnsan odaklı bakış açımızla dünyanın sürdürülebilirliğine ne kadar katkı sunduğumuz, gelecek nesillere ne ölçüde yaşanabilir bir dünya bıraktığımız ve aynı şekilde müşterilerimizin yaşam tarzına getirdiğimiz konfor ve şıklık, bizim için en öncelikli hedefler. Markalarımıza duyulan güçlü sadakatte bu bakış açımızın payı büyük. Bu anlayışla ekosisteme olan duyarlılığımız sonucu bundan dört yıl önce geri dönüşüm için Ar-Ge çalışmalarına başladık ve pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da sektördeki değişime yön verdik.

  Müşterilerimiz gardroplarını ve ürünlerin öncesindeki tüm aşamaları sürdürülebilir hale getirmek üzere uzun süredir çalışıyoruz. Sürdürülebilirlik ile eş zamanlı olarak dijital dönüşümü de odağımıza aldık. Birbiriyle kol kola ilerleyen dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik hedefleri süreçlerindeki tüm emeklerimizin, pandemi gibi çok zor bir süreçte karşılığını almayı başardık.” dedi.

Bu yıl sonu ciro hedefi 900 milyon TL

  Pandemi döneminde dünya çapında arka arkaya kapanan ünlü markalara tanık olduklarının altını çizen Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, “Böylesine zor bir dönemde krizlere olan tecrübemizin etkisiyle geçen yıl ekonomide yaşanan tüm olumsuzlukları en az hasarla atlatırken, 2021 yılında ise global çapta büyümemizi sürdürüyoruz. Yorgun ve enerjileri düşük olan markaların bıraktığı boşluğu, üretimden perakendeye, stok algoritmasından e- ticarete ve ihracata kadar her aşama açısından çok iyi değerlendiriyoruz. Bu yılki ciroda 2020 yılını yüzde 75 geçmiş durumdayız. Orka Holding olarak bu yıl sonunda 900 milyon TL ciro hedefliyoruz. Gelecek yıl hedefimiz 1 milyar 100 milyon TL ciroya ulaşmak olacak. Halen grup bünyesinde 2 bin 500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Amacımız istihdamı gelecek yıl 3 bin kişiye çıkarmak” diye konuştu.

  Giresun’a yeni fabrika yatırımı müjdesi Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Türkiye adına değer yaratmak üzere erkek giyimde sektördeki en büyük ve Avrupa’nın sayılı üretim yatırımının müjdesini de verdi.

  Bu yıl 35.kuruluş yıldönümünü kutlayan Orka Holding, köklü geçmişinde ilk kez hem erkek hem de kadınlara hitap eden “ortak koleksiyon” da hazırladı. Damat Tween markasının 2021/22 Sonbahar Kış koleksiyonunda yer alan ve “döngüsel tüketimi ve cinsiyetsiz stili” merkezine alarak oluşturulan koleksiyon, markanın tüm dünya mağazalarında satışa sunuldu.

  Sürdürülebilir Gardrop felsefesiyle bu yıl ilk kez Damat Tween 2021/22 Sonbahar Kış koleksiyonunda kadınların da giyebileceği ürünlere yer verildi. Bu aynı zamanda kalıpların ve etiketlerin yıkıldığı daha özgür ve daha özgün bir dünya demek. Bu değişimden yola çıkılıp ‘kalıplara sokulmayan’ bir koleksiyon oluşturuldu. Hem kadınların hem de erkeklerin giyebileceği ortak koleksiyon; “döngüsel tüketimi ve cinsiyetsiz stili” yansıtıyor.

  Marka, oversize ve maskülen kalıplarla kadın müşterileri daha özgüvenli, daha özgür göstermeyi hedefliyor.

 

nb

Yukarı