Ana içeriğe atla

gf

DİKİLİTAŞ HAVALANDIRMA HEM ZAMANDAN HEM ENERJİDEN TASARRUF SAĞLIYOR

02.06.2021 - 17:42

30 yılı aşkın tecrübesiyle havalandırma sektöründe kaliteli hizmetler sunan Dikilitaş Havalandırma, teknolojiyi esas alan yapısıyla müşteri portföyünü genişletmeye devam ediyor. Ürünleri ve çözümleriyle konuştuğumuz Dikilitaş Havalandırma Genel Müdürü Vural Dikilitaş, “Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik üretim ve montajımızı tamamen kendi ekibimizle iş güvenliği çerçevesinde yaparak kaliteyi ve hızlı hizmeti daha uygun fiyata sunuyor olmamız.” diyor.

Dikilitaş Havalandırma olarak sektörde inovatif çözümler sunuyorsunuz. Firmanızı öne çıkaran hizmetleriniz ve ürünleriniz nelerdir?

Firma olarak köklü bir geçmişimiz var. İl bazında bu işin öncüsü firmalardan birisiyiz. Yaptığımız işleri genelde referanslar ile yapıyoruz. Firmalara yaptığımız bir iş diğer firmaya referans oluyor. Dolayısıyla bizi öne çıkartan da bizim için önemli olan da müşteri memnuniyeti. Bugün en ufak bir işi yaptıracağınız zaman bile araştırıp çevrenizde yaptıran varsa memnuniyet soruyorsunuz. Bizler reklama minimum düzeyde ihtiyaç duyarak ilerledik çünkü memnuniyetini dile getiren müşterilerimiz bize yeni müşteriler getirdiler.

Firma adımız patentli, Dikilitaş Havalandırma dediğinizde insanlar olmayacak işleri yapmayacağımızı biliyorlar. Bir projede en büyük kriterimiz, yaptığımız sistemin düzenli işliyor olması. Yıllardır sektörde güvenle bahsedilen firma olmamız bundan kaynaklanıyor. Havalandırma sistemleri, koku önleme, filtrasyon sistemleri, dekorasyona/düzene uygun şekilde yaptığımız işler müşterilerimizin en çok tercih ettiği ürünlerimiz.

Ağırlık olarak hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? AVM özelinde yürüttüğünüz projeler var mı?

Günümüzde gerek nüfus yoğunluğu gerekse hizmet verilen işletmelerin fonksiyonelliği yiyecek içecek hizmeti veren sektörler başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde havalandırma ihtiyacını doğurmuştur. Özellikle yaşadığımız pandemi sebebiyle havanın temizlenmesi oldukça önem arz etmektedir. Hastanelerden, otellere, fabrikalardan AVM’lere pek çok alanda hizmet veriyoruz. AVM’lerde bir süre klima sistemleri havayı temizleyemediği için yasaklandı. Bunu bizim yaptığımız sistemlerle çözüme kavuşturup onayını alan gelen misafirlerine hijyenik olarak ferah nefes aldıran AVM’ler tercih sebebi oldular.

Ürünlerinizin müşterilerinize sunduğu ayrıcalıklardan bahsedebilir misiniz?

Bizi diğer firmalardan ayıran en önemli özellik üretim ve montajımızı tamamen kendi ekibimizle iş güvenliği çerçevesinde yaparak kaliteyi ve hızlı hizmeti daha uygun fiyata sunuyor olmamız. Verdiğimiz taahhütlerin ardından durmak ve karşılıklı güveni oluşturmak adına her işimizi büyük küçük demeden özenle yapmak bizi bugünlere getirdi. Ürün portföyümüz oldukça geniş. Bu avantajımız da müşterilerimize pek çok alanda erişmek isteyecekleri hizmeti tek noktadan almak, sözleşmelerle sabitlenmiş vaadler, proje bitimi sonrası sorun çözümü noktasında destek alabilmek müşterilerimizin gözünde bizi diğer firmalardan ayıran bir olgu.

Teknolojiden nasıl yararlanıyorsunuz? Üretim tesisiniz ve Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Teknoloji insanın olduğu her alanda olmazsa olmaz artık. İlk kurulduğumuz yıllarda manuel sistem ile işlediğimiz tüm girdilerimizi şimdi Bursa’da bulunan işletmemizde makinalar ile işliyoruz. İnsan gücünün azaldığı, makineleşmesin çoğaldığı sirkülasyona kayıtsız kalmak mümkün değil. Ar-Ge ve mühendislik birimimiz yaptığımız işleri titizlikle oluşturup inceliyor. Yenilikçi bir bakışla “nasıl daha iyi olabiliriz?” sorusunun cevaplarını arıyorlar. Üzerinde çalıştığımız bir kaç yerli projemiz var havalandırma sistemlerine farklı bir bakış geliştirmek adına attığımız dekorasyonu tamamlar nitelikteki adımlara bir yenisini daha eklemek var hedefimizde. Zamandan, alandan ve enerjiden tasarrufu arttırmak adına güzel adımlar atıyoruz.

jyh

Yukarı