Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

“Dijital platformlar ulaşılabilirliğimizi artırıyor”

16.01.2017 - 14:41

“Dijital mecralar vasıtasıyla müşterilerimize birebir dokunmak ve onlarla 7/24 iletişim içerisinde olmak bizi mutlu ediyor” açıklamasında bulunan D&R Kurumsal İletişim Müdürü Nalan Demircioğlu Yavuz, 2017’de özellikle viral videolar konusunda çalışma yapacaklarını da belirtti. 

Hayatımız dijitalleşiyor, insanlar dijitalleşiyor, süreçler dijitalleşiyor, iletişim dijitalleşiyor peki ya siz dijitalleşme yönelik neler yapıyorsunuz? 
Dijitalleşmek, dönüşmek ve yeni sisteme ayak uydurmak günümüz dünyasının en büyük gereklerinden biri, dijital dünya hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. D&R olarak perakende sektöründe her alanda öncü rol üstleniyoruz ve bunun bir gereği olarak da yenilikleri yakından takip ediyoruz. Sosyal medyada oldukça aktifiz, Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarımızla birlikte dr.com.tr üzerinden müşterilerimize ulaşıyoruz.

Dijital mecralardan en çok hangisini tercih ediyorsunuz? Neden? Tercih etmiş olduğunuz dijital mecrada nasıl var oluyorsunuz, neler yapıyorsunuz?
Dijital mecraların tümünde olmayı tercih ediyoruz. Yoğun olarak ise Instagram’da aktif olarak yer alıyoruz. D&R’daki yenilikleri, etkinlikleri, önerilerimizi sosyal medya üzerinden takipçilerimizle paylaşıyoruz. 2017’de özellikle viral video konusunda çalışmalar yapacağız. Müşterilerimizin dijital mecralarda bizi takip etmeleri ve paylaşımda bulunmaları için daha kaliteli içerik üretimine yoğunlaşacağız.

Peki, tüketiciden geri dönüşler nasıl oluyor? Dijital mecrada yer almanızın ve faaliyet göstermenizin size katmış oldukları neler?
Dijital mecralar vasıtasıyla müşterilerimize birebir dokunmak ve onlarla 7/24 iletişim içerisinde olmak bizi mutlu ediyor. Dijital mecralar üzerinden istekleri, yorumları anında takip ederek karşılamaya çalıyoruz.

Son olarak, tüketiciyi dijitalleşme sürecine dahil etmenin öneminden kısaca bahseder misiniz?
D&R müşteri kitlesi, mağazalarımız dışında dijital platformları takip ediyor ve kullanmayı seviyor. Günümüzde internet siteleri aracılığıyla veya dijital yollarla satışlar artıyor. Bu nedenle D&R olarak tüm trendleri takip ediyor ve her platformda olma yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dijital platformların ulaşılabilirliğimizi artırdığını düşünüyoruz.

nb

Yukarı