Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

“Değişime hızlıca adapte olabilen şirketler fark yaratmayı başarıyor”

18.01.2018 - 14:17

TEKNOLOJİK GELİŞMELER VE DİJİTALLEŞMEYLE BİRLİKTE ARTIK HER ŞEYİN ÇOK HIZLI DEĞİŞTİĞİNDEN BAHSEDEN BUKA SOFA GENEL MÜDÜRÜ GAMZE STÖGER,  BU DEĞİŞİME HIZLICA ADAPTE OLABİLEN ŞİRKETLERİN FARK YARATTIĞINDAN VE HER SEKTÖRDE BÜYÜME İÇİN YENİLİK VE YENİLENMENİN ŞART OLDUĞUNDAN SÖZ ETTİ. 

Yapılan pek çok araştırmaya göre inovasyon artık sektör veya bölge ayırt etmeksizin tüm şirketler için organik büyümede temel itici güç… Ekonomik canlanmayı sağlayan inovasyonun şirketlerin büyümesindeki etkileri neler?
Gelişmenin söz konusu olduğu her alanda öne çıkan anahtar kavramlardan biri inovasyon... Günümüz rekabet koşullarında şirketlerin rakiplerinden farklılaşmasının yolunun inovasyondan geçtiğini ifade edebiliriz. Yenileşmenin ve yeniliğin koşulu olan inovasyonun bir şirket kültürü haline gelmesi, şirketlerin büyümesine önemli katkılar sağlıyor.  

İnovasyonla şirketler nasıl fark ya da farklar yaratabilir? Sürdürülebilir büyümede inovasyonun önemi nedir? 
Teknolojik gelişmeler ve dijitalleşmeyle birlikte artık her şey çok hızlı değişiyor. Bu değişime hızlıca adapte olabilen şirketler, fark yaratmayı başarıyor. Her sektörde sürdürülebilir büyüme için yenilik ve yenilenme şart. Teknoloji ve özellikle değişen dünya trendleri de bu süreci zorunlu kılıyor. 

Şirketiniz inovasyona ne kadar önem veriyor? Bu alandaki çalışmalarınız neler?
Buka Sofa, özellikle Y Kuşağı’nın beklentilerini dikkate alarak yola çıktı. Şehir yaşamının hızına ve konforuna uygun ürünler tasarlıyoruz. Kurulduğumuzdan bu yana da bu çizgide üretimimizi sürdürüyoruz. Yeni neslin beklentilerini iyi anlayarak hem inovatif hem de fonksiyonel ürünleri ulaşılabilir fiyatlara sunuyoruz. 
İstediğiniz modeli, kumaşı, ayağı ve ölçüyü seçerek zevkinize uygun modeli tasarlayabilme imkanı sunuyoruz. Böylelikle kullanıcılar arzuladıkları veya evlerinin boyutuna uygun modeli oluşturmak üzere ilaveler yaparak istedikleri model ve ölçüleri tasarlayabiliyor. Buka Sofa mobilyalar, bukalemunların her yere kolayca adapte olması gibi değişebilir ebat seçenekleriyle odaların her köşesine uyum sağlıyor. Değiştirilebilir ayak seçenekleriyle tüm dekorasyonla ahenk bütünlüğü sağlanırken; kolayca değişebilen kılıf sistemiyle koltuk ve kanepeler renkten renge girebiliyor. 

İnovasyon kavramı sizce Türkiye’de yeterli derecede oturdu mu yoksa bu konuda alacağımız daha çok yol mu var? 
Yapılan araştırmalar ülkemizdeki birçok şirketin somut inovasyon stratejisine sahip olduğunu ortaya koyuyor. Şirketlerin daha fazla gündemine girmesiyle birlikte inovasyonun daha fazla uygulanabilir bir hale geleceğine inanıyoruz. 

Son olarak aile şirketlerinin son zamanlarda tabularını kırarak, yenilenmeye yönelik yeni kararlar alıp, yönetim ve diğer iş süreçlerini genç kuşaklara bırakması hakkında ne düşünüyorsunuz? 
Y Kuşağı’nın beklentilerini dikkate alarak kurulan bir marka olarak bu konuda görüşlerimiz olumlu olacaktır. 

nb

Yukarı