Ana içeriğe atla

ggh

DALMIŞ COLLECTION İLE UYGUN FİYATA STİL SAHİBİ OLUN

26.12.2019 - 16:38

Kalitenin uygun fiyata alınabileceğini kanıtlayarak yenilikçi bakış açısıyla çalıştıklarını ifade eden Dalmış CollectIon Firma Sahibi Mehmet Sait Dalmış, koleksiyonları hakkında bilgiler vererek kısa zaman içerisinde AVM’lerde de yer alacaklarını açıkladı.

Dalmış kuruluşu hakkında bilgi verebilir misiniz? Böyle bir marka oluşturma fikri nasıl ortaya çıktı? 
Moda ve tekstil sektörünün  her geçen gün genişleyen yelpazesine kendi markamızı katma fikrim aslında uzun süredir yapmak istediğim planlar arasındaydı. Dalmış Collection tekstil atölyesini açma fikri hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla müşteri memnuniyetini kazanma ve firmalar arasındaki farkımızı ortaya koyma  düşüncesiyle oluştu.

HEM KÜLTÜREL HEM MODERN 
Müşterilerinize ne tür ürünler sunuyorsunuz? Koleksiyonlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?

Şu an piyasada kaliteli olan birçok marka, maliyet değeri çok düşük olmasına rağmen kar oranlarını çok fazla eklediği için değerinin çok üstünde müşteriye sunulmaktadır. Kullandığımız kumaşları kendimiz ürettiğimiz için hem maliyet değerini düşürüp hem de kar değerini çok az ekleyip müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak bu sektörde ilerlememiz adına misyonumuzu belirlemektedir. 
Tasarımlarımda hem kültürel hem de modern dokunuşları bütünleştirerek oluşturduğum koleksiyonlar olduğu gibi Dalmış Collection için hazırladığım koleksiyonlarda daha çok modern ve kalıp olarak bir beden küçük gösteren detaylarıyla ilgili tasarımlarla satışa sunmaktayım. Stil sahibi olmak vücudunu iyi tanımak ve diline göre giyinerek duruşunu ortaya koymak en temel özelliğidir. Dalmışta tasarlanan kıyafetlerde de bir kadının uygun fiyatla nasıl tarz ve stil giyinebileceğini kanıtlamaktadır.   

AVRUPA’NIN 16 ÜLKESİNE SATIŞ YAPILIYOR
Türkiye dışında da satışlarınız oluyor mu?  

Yaptığım tasarımlarla çok yönlü bir dil kullanmaya çalıştım. O yüzden sadece Türkiye değil aynı zamanda Avrupa’nın 16 ülkesine satışımız bulunmaktadır. Hazırladığım tasarımları bu kadar evrensel bir çerçevede pazarlamanın  hem mutluluğunu hem de heyecanını yaşamaktayım.   

AVM’LERDE DE YER ALACAK
Satışlarınızı yalnızca online üzerinden mi gerçekleştiriyorsunuz? Mağazalaşmayı düşünüyor musunuz?

Şu an sadece online üzerinden satışımız yapılmaktadır. Mağazada satış yapmamızın nedeni sadece online üzerinde var olan satışları hazırlayabildiğimiz için mağazaya yetiştirmek yetersiz kalıyor. Ama en kısa zamanda AVM zincirleri arasında Dalmış mağazalarını görmek planlarım arasındadır.   

KALİTEYİ UYGUN FİYATA ALMAK MÜMKÜN
Fiyat olarak müşterilerinize nasıl kolaylıklar sağlıyorsunuz? 

Fiyat ve kalitenin bütünleşmesiyle elbiselerimizi alan müşterilerimiz çoğu zaman şaşkın yorumlarla memnuniyetini ifade etmektedirler. Çünkü  müşteriler, genelde uygun fiyatla bir kıyafet alınınca kalite yönünden bazı endişeler yaşayabiliyor ve bu yönde haksız olmadıklarını düşünmekteyim. Çünkü uygun fiyatlarla düşük kalitede satılan ürünler çok çabuk eskimektedirler. Dalmış olarak biz bu izlenimi kaldırıp kalitenin de çok uygun fiyata alınabileceğini kanıtlayıp, tüketici taleplerini dikkate alarak bu yöndeki çalışmalarımızın ilerlemesi adına yenilikçi bir bakış acısıyla  durmadan çalışmaya devam etmekteyiz.   

Gelecek dönem hedeflerinizde neler var? 
Gustave Le Bon’un dediği gibi “İlerlemek için harekete geçmek yetmez, hangi yönde harekete geçileceğinin bilinmesi de gerekir.” O yüzden daha iyisini ve markamızı daha iyi yerlere taşımamız için belirlediğimiz stratejileri iyi takip etmekte, üretim ve pazarlama felsefesi yönünde gelişmemizi ilerleterek bu çerçevede modanın ruhuyla bağlantılı olarak ilerlemeye ve büyümeye devam edeceğiz.

dal

nb

Yukarı