Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

CarrefourSA’dan UNICEF’in Projesine Destek

16.11.2016 - 10:51

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ MARKASI CARREFOURSA TARIMDA ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE FARKINDALIK YARATMAYI AMAÇLAYAN “TARLADAN OKULA” PROJESİNE DESTEK OLDU.  

CarrefourSA UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin tarım işçisi olarak çalışan çocukların durumuna ve eğitim eşitliği sağlanmasına dikkat çekmeyi amaçlayan projesi “Tarladan Okula”ya destek oldu. UNICEF’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayata Destek Derneği işbirliği ile yürüttüğü projede yer alan CarrefourSA tarımda mevsimlik işçi olarak çalışan çocukların yaşadıkları sorunların çözümüne katkı sağladı.
Tüm faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi yönetim anlayışının değişmez unsurlarından biri olarak kabul eden CarrefourSA projeye verdiği katkı ile projenin birinci yılında 5 bin çocuğa ulaşarak şartlarının düzeltilmesine ve eğitimlerinin telafi edilmesine destek oldu.
CarrefourSA’nın UNICEF’e destek verdiği proje, tarım alanında işçi olarak çalışmak zorunda kalan çocukların temel eğitim, sağlık, kişisel gelişim ve ebeveyn eğitimlerinin gerçekleştirilmesine katkı sağlıyor.
“Tarladan Okula” projesine verdikleri katkı hakkında bilgi veren CarrefourSA CRM ve Pazarlama Direktörü Mehmet Necati Özdeniz şunları söyledi: “CarrefourSA olarak sosyal sorumluluk çalışmalarındaki temel hedefimiz; sürdürülebilir proje ve uygulamalarla toplumun ihtiyaçları ile ilgili olarak geniş kitlelerde farkındalık yaratarak bu ihtiyaçlara çözüm sağlayabilmek. Bu kapsamda sektörümüzde bir ilke daha imza atarak UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından başlatılan Tarladan Okula projesine destek olduk. Bu projede yer alarak Türkiye’nin geleceğine sahip çıkıyoruz.”
 

nr

Yukarı