Ana içeriğe atla

ggh

MALLREPORT

Bu sezon kendi ile barışık ve cesur erkek stilleri moda

16.11.2017 - 17:09

Sonbahar havalarının kendini göstermesi ile birlikte 2017-2018 sonbahar kış trendlerinin ne olduğu konuşulmaya başlandı. En az kadınlar kadar modaya önem veren erkeklerin hem ayakkabılarda hem de giyimde renkleri kullanmada cesur olması gerektiği vurgulanıyor. Herkesten farklı görünmenin ve özgün olmanın yolu ise doğru aksesuar kullanımından geçiyor. Sezonun erkek modasından bahseden Faruk Sağın markası Kreatif Direktörü Tufan İrfan stil sahibi olmak isteyenler için tüyolar verdi.

FARKLI DOKULAR, MASKÜLEN DESENLER
Bu sene sonbahar kış sezonunda kıyafetler ve ayakkabılarda alıştığımız pastel tonların dışına çıkıldığını belirten Tufan İrfan, “Kahve, haki, hardal, siyah, gri ve bordo tonlarla sezona merhaba diyoruz. Koleksiyonlar farklı dokulardan besleniyor. Farklı doku ya da farklı renk kumaşlardan parçalar birleşince muazzam bütünlük ortaya çıkarıyor. Böylece stilinize farklı dokunuşlar yapmış oluyorsunuz. Farklılık isteyen erkekler için aşırıya kaçmayan motif-desen uyumu ile maskülenliğini koruyan erkeksi tavırla her ortamda kendinizden söz ettirebilirsiniz. Faruk Sağın koleksiyonunda biz bu sene kaz ayağı desenli ceketler, buklet ile farklılık yaratırken, antrasit, bordo, haki, hardal ve lacivert gibi renklerle siyaha alternatif arayanlar için de stil çözümleri sunuyor.”

AKSESUARLAR KİŞİYİ ÖZGÜNLEŞTİRİYOR
Koleksiyonu oluştururken, geçmişten günümüze aktarılan ve her dönem farklı yüzleriyle karşımıza çıkan moda parçalarının, modern şehir erkeğiyle birleştiğini hayal ettiklerini belirten İrfan, “Geçmiş dönem parçaları ile yeni şehirli erkek tarzını birleştirdiğimiz koleksiyonumuza ‘Era’ adını verdik. Modanın gelişmesiyle zamana ayak uyduran ve çeşitlenen aksesuarlar, kendine özgü bir tarza sahip olabilmenin temelini oluşturuyor. Ayakkabı, kravat, çanta, kemer, mendil, kol düğmesi, şal, cüzdan seçimiyle tek bir takım elbiseden iki benzersiz duruş çıkarabilen aksesuarların sahip olduğu güç sizin onları keşfetmenizi bekliyor. Bu sezon dikkat çeken aksesuarlardan paltolarda tercih ettiğimiz kürk detayları ve yaka rozetleri ön planda olmakla birlikte geometrik desenli kaşkol, aynı zamanda deri eldivenler ile tarzınızı küçük dokunuşlarla zenginleştirebilirsiniz.” 

MARİFET DOĞRU PARÇA VE RENK KOMBİNASYONUNU YAPABİLMEK
Doğru parçalarla, kontrast oluşturacak renkleri kombinlemenin püf nokta olduğunu söyleyen Tufan İrfan, “Etkileyici bir görünüm ve şıklık için renklerin uyumu oldukça önemlidir. Hangi mevsim olursa olsun, renkleri birbiriyle uyum halinde giyinebilmek ciddi bir maharet ister. Kusursuz bir stile sahip olmak isteyen beyler renklerle barışık ve cesur olmalı. Aynı renk giyinmek evet güzel olabilir ama birbiriyle uyumlu ve kontrast oluşturan renkler seçerseniz dikkat çekersiniz. Yeşil kazak, beyaz gömlek, bej pantolon, kahve ayakkabı veya beyaz t-shirt, siyah pantolon, gri ayakkabı gibi… Ayakkabı insanların ilk dikkat ettikleri detaylardan biridir. Tarzınıza uygun ayakkabı seçmelisiniz. Her erkeğin dolabında mutlaka siyah, kahverengi, gri ayakkabılar olmalıdır. Ancak renkli ayakkabılar da tercih edebilirsiniz, örneğin taba bir pantolon ile yeşil bir ayakkabı hoş görünebilir” dedi.

nb

Yukarı