Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Biota yeni mağazasını Ceylan Karavil Park’ta açtı

05.01.2017 - 17:57

İstanbul dışında, bayilik sistemi üzerinden ilk Biota mağazasını Diyarbakır’da açtıklarını belirten Biota Laboratuvarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, “Şirket mağazalarımızın yanı sıra bayilik sistemi üzerinden mağaza zincirimizi büyütüyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk kez dermokozmetik, kişisel bakım, makyaj ürünleri, vitamin ile mineralleri bir arada sunan mağazacılık konsepti ile Biota Laboratuvarları’nın perakende markası Biota 59 Elements mağaza zincirini büyütüyor. Biota 59 Elements, İstanbul’da Kozyatağı Carrefour, Tepe Nautilus, Maltepe Park AVM ve Optimum AVM’den sonra 5. mağazasını Diyarbakır’da Ceylan Karavil Park AVM’de açtı. Diyarbakır mağazası, Biota Laboratuvarları’nın bayilik sistemi üzerinden açılan ilk mağazası oldu. Mağazada, açılışa özel indirim kampanyası uygulanmaya başlandı.

Biota 59 Elements’in Ceylan Karavil Park AVM’de gerçekleştirilen mağaza açılışında bir konuşma yapan Biota Laboratuvarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, market ve eczane kanalından sonra, satış zincirine bir yıl önce mağazacılığı eklediklerini belirtti. Acemoğlu, “İstanbul dışında, bayilik sistemi üzerinden ilk mağazamızı Diyarbakır’da açtık. Kendi şirket mağazalarımızın yanı sıra bayilik sistemi üzerinden mağaza zincirimizi büyütüyoruz. Bayilik sistemi üzerinden mağaza açmaya yönelik çok sayıda talep alıyoruz ve bu talepleri değerlendiriyoruz” dedi.

“GÜNEYDOĞU’DAKİ MAĞAZA SAYIMIZI 10’A ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”
Mağaza sahibi Fikret Özgüler, 20 yıldır sağlık sektöründe görev yaptığını, bu süre zarfından Biota ile tanıştığını ve Diyarbakır’da mağaza açmaya karar verdiğini söyledi. Diyarbakır’da bitkisel ürünlere yönelik talebin yoğun olması üzerine mağazayı açmaya karar verdiğini dile getiren Özgüler, şöyle konuştu: “Ekonomik konjonktürün çok pozitif görünmemesine rağmen mağaza yatırımını yapmayı istedik. Mağaza sayımızı artırmayı planlıyoruz. Diyarbakır’daki işsizlik oranlarını bir nebze de olsa katkı sunmayı istiyoruz. Güneydoğu’daki mağaza sayımızı orta ve uzun vadede 10’a çıkarmayı hedefliyoruz. Bunu başaracağımıza inanıyorum.”

nr

Yukarı