Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Bıondına ile kadınlar hem şık hem rahat...

13.04.2017 - 11:28

Spor tutkuları, stilleri ve güzellikleri ile fark yaratan iki yakın dostun, Burcu Esmersoy ve Merve Göknar İnal’ın hayat verdiği, isminin anlamını İtalyancada sarışın anlamına gelen ifadeden alan “Biondina”, özgünlüğü, fonksiyonelliği ve yaratıcılığı ile spor giyimde trendlere imza atıyor!

Biondina markası nasıl doğdu?
Biz spor aşığı iki arkadaşız. Biondina ise üç yıllık bir proje, iki yıldır da hayattayız. Spor yaparken hep benzer şeyler giydiğimizi fark ettik. T-shirt’leri taytları aynı yerden kesip, aynı şeylerden şikayet ediyorduk.  Sonunda kendi beklentilerimizi ve zevkimizi yansıtacak kendi markamız olan Biondina’yı kurmaya karar verdik. Kendimizi hazır hissettiğimiz noktada bizi seven merak eden müşterilerimize, dokunarak alışveriş yapabilme imkanı sunduk. 

Tasarımlar ve koleksiyon tamamen size ait değil mi? Tasarlarken nelerden ilham alıyorsunuz?
Evet, tasarımlar bize ait. Biz aslında gardırobumuzdaki parçalardan yola çıktık, en çok neleri kullanıyoruz, neler kullanmayı tercih ediyoruz… Kendimizin giymeyi tercih etmediği hiçbir parçaya koleksiyonlarımızda yer vermiyoruz. Tasarımları yapıp, renkleri seçerken en çok içgüdülerimize ve hayal güçlerimize güveniyoruz.

Farklı alanlarda da tasarımlar yapmayı planlıyor musunuz?
Şu an için sadece kadın koleksiyonları yapıyoruz. Ancak farklı spor malzemelerimizle yakında birkaç sürprizimiz de olacak. 

Biondina kadınını nasıl tarif edersiniz?
Sağlıklı yaşamı bir hayat felsefesi olarak gören, kendine güvenen, eğlenceli ve zeki bir kadın…

Nerelerde satış yapıyorsunuz?
İnternet satışında iki süper ortağımız var. 365ist.com ve Lidyana.com. Şu sıralarda Türkiye’nin önde gelen markalarından Akmerkez’de bulunan Wepublic’le işbirliği yapıyoruz.  Bunun dışında Antrum Crossfit, Cihangir Yoga ve Niche Pilates gibi spor ve yoga salonlarında da bize ulaşabilirsiniz.

nr

Yukarı