Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Arçelik, LG ile ortaklık anlaşmasını uzattı / Arçelik has extended its partnership agreement with LG

16.11.2016 - 12:15

Arçelik-LG Klima’nın (Arçelik-LG) yönetimi ve faaliyetlerine ilişkin olarak 31 Aralık 2023 tarihine kadar geçerli olmak üzere Arçelik, Koç Holding ve LG Electronics arasında yeni bir ortaklık sözleşmesi imzalandı. Arçelik-LG, yeni dönemde mevcut durumda üretilen ev tipi klimalara (RAC) ek olarak ticari klima da (CAC) üretecek. 
Konuyla ilgili Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Ebiçlioğlu, “Arçelik-LG, Türkiye’nin ilk ve en büyük entegre klima fabrikası ve 1.5 milyon adet ev tipi klima üretim kapasitesine sahip. Yakın Doğu ve Avrupa’nın en büyük klima üretim tesisini bünyesinde bulunduran bu yapıda işbirliğimiz 17 yıldır devam ediyor. Stratejik ortaklıklarımızın en iyi örneklerinden birini oluşturan bu işbirliğinin devamından memnuniyet duyuyoruz” dedi.
Arçelik Genel Müdürü Hakan Bulgurlu ise “Yapılacak yatırım ile yeni dönemde Arçelik-LG, mevcut durumda üretilen ev tipi klimalara ilave olarak, büyümesi öngörülen ticari klima pazarına uygun ürünler de üretecek. Böylece, şirket Türkiye pazarında artan talebi karşılamanın yanı sıra, yurt dışında belli bölgelerdeki inşaat projelerine de ürün sağlayacak” dedi.
Arçelik, ilerleyen dönemde Arçelik-LG’nin ev tipi klimalarda müşteri ihtiyaçlarını karşılayan, enerji verimli, yüksek katma değerli ve inovatif ürünlere yönelik esnek üretim yapısını daha da verimli hale getirmeyi öngörüyor. Şirketi, LG’nin teknoloji ve sektör bilgisinden de yararlanarak, kendi teknolojisini geliştiren ve daha rekabetçi ürünler sunan bir konuma ulaştırmayı hedefliyor.
 

 

Arçelik has announced that it has extended its partnership agreement with LG until 31st December 2023. 
Regarding the management and activities of Arçelik-LG Klima (Arçelik-LG), a new partnership agreement has been signed among Arçelik, Koç Holding and LG Electronics to be valid until 31st December 2023. Arçelik-LG will also produce commercial type air conditioner (CAC) in the new period in addition to the existing domestic type air conditioners (RAC). 
About the subject, Fatih Ebiçlioğlu, Koç Holding Durable Consumption Group President said “Arçelik-LG is Turkey’s first and largest integrated air-conditioning plant and has 1.5 million domestic type air conditioner production capacity. Our cooperation in this structure that includes the largest air conditioning plant in the Near East and Europe has been going on for 17 years. We are happy to continue this partnership, which is one of the best examples of our strategic partnerships”.
Hakan Bulgurlu, Arçelik General Manager said “in addition to the existing domestic type air conditioners, Arçelik-LG will also produce products suitable for the commercial air conditioning market that is foreseen to grow in the new period with the investment to be made. Therefore,  the company will also provide products to construction projects in certain regions abroad as well as  meeting increasing demand in the Turkish market”.
Arçelik, foresees to make flexible production structure of Arçelik-LG’nin that meets customer needs in domestic type air condition with energy efficient, high value-added and innovative products ven more productive in the coming period. It aims to reach the company to a position of developing its own technology and offering more competitive products by also benefiting from LG’s technology and industry knowledge.

nr

Yukarı