Ana içeriğe atla

nr

MALLREPORT

Anneler Günü için harika hediye seçenekleri Le Creuset’ten

12.05.2017 - 18:02

Bu ayki özel konularımızdan biri de Anneler Günü… Dünyanın en değerli varlıkları annelerimiz için bugünü özel kılmak isteyen markalar şimdiden hazırlıklarını tamamladı; koleksiyonlar hazırlandı, kampanya ve etkinlikler planlandı. Bu özel gün için Le Creuset de bir koleksiyon hazırlamış… Toz pembenin yumuşak tonunun, kremin şıklığının, kırmızının çekiciliğinin hakim olduğu yepyeni bir koleksiyon… Bu bilgiyi aldıktan sonra biz de hiç durur muyuz, hemen Le Creuset Türkiye Ülke Müdürü Maya Çelik ile röportaj yapmak ve ürünler hakkında bilgi sahibi olmak istedik. Kendisi de bizi kırmadı ve sorularımızı yanıtladı. 

Le Creuset’in Anneler Günü’ne özel hazırlamış olduğu herhangi bir ürün ya da koleksiyon var mı?
Le Creuset olarak özel günlerde o günün anlamına yönelik farklı seçkiler yaratmaya özen gösteriyoruz. Anneler Günü de bizim için çok önemli. Bu dönem için ürün gruplarımızda özellikle annelerin zevkine hitap edecek renklere yöneldik. Pastel tonları, en sevilen renklerimizden toz pembe, krem, kiraz diye adlandırdığımız kırmızımız Anneler Günü için ön planda olacak. Toz pembenin yumuşak tonu, kremin şıklığı, ikonlaşmış rengimiz kırmızının çekiciliği annelerimiz tarafından her zaman ilgiyle karşılanıyor.

Şu anki talepler ne durumda? Şimdiden hediye alımları başladı mı?
Annelerine özel bir hediye almak isteyen müşterilerimiz için 1-14 Mayıs tarihleri arasında geçerli olmak üzere detaylı bir kampanya kurguladık. Bu çerçevede ‘Stoneware’ olarak adlandırılan fırında kullanılan ürün gruplarımızda ve spatulalarda ‘3 al 2 öde’ uygulaması olacak. Kek, börek, pasta konusunda iddialı anneler için yapışmaz özellikli fırın tepsileri, kapları ve kalıplarında, yardımcı tekstil ürünlerde anneler gününe özel yüzde 20 indirim sağlanacak. Bunlara ek olarak ‘kendi setini kendin yarat’ kampanyası ile döküm demir, paslanmaz çelik ya da yapışmaz alüminyum tencere ve tavalarda anneniz için yaratacağınız bin 500 TL ve üzeri setlerde yüzde 25’lik özel indirim uygulanıyor olacak. 

Mağazalarınızda bugüne özel bir etkinlik, kampanya yapılacak mı? Yapılacaksa detaylarından kısaca bahseder misiniz?
Mağazalarımızda belli dönemlerde canlı yemek etkinlikleri düzenliyoruz. Amacımız belli konseptler altında Le Creuset deneyimini canlı olarak müşterilerimize yaşatabilmek. Bu etkinliklerimize ilgi bir hayli yoğun oluyor. Bu yıl Anneler Günü için yine 06 Mayıs Cumartesi günü City’s, 07 Mayıs Pazar günlerinde Palladium mağazalarımızda canlı yemek şovları gerçekleştireceğiz. Saat 14:00-16:00 arasında hem yemek pişirmeye hem de fotoğraflamaya gönül vermiş bir isim; Ahmet Budak bizlerle olacak. Kendisi Anneler Günü’ne özel tarifleri hazırlayarak, ziyaretçilerimize tattıracak. 

Le Creuset’in müşteri portföyünü daha çok anneler oluşturuyor diyebilir miyiz, yoksa tam tersi mi? Sizce bunun nedeni ne olabilir?
Tabii ki anneler portföyümüzün önemli bir bölümünü oluşturuyor. Ancak mutfağa meraklı genç bayanlar, 30 yaş üzeri yine mutfakta zaman geçirmeyi seven erkekler de müşteri kitlemiz. Mutfak çoğu kişi için bir tutku haline geldi. Artık insanlar yemek için kullandıkları malzemenin kalitesi kadar pişirme gereçlerinin de kalitesine ve estetiğine önem veriyor. 

nr

Yukarı