Ana içeriğe atla

ggh

AÇIK PARFÜM SEKTÖRÜ FRANCHİSE İLE BÜYÜYOR

24.02.2021 - 13:57

Herkesin kendine özel kokuyu araması, yüzlerce çeşit koku arasından beğendiğini seçme özgürlüğüne ihtiyaç duyması açık parfüm sektörünün giderek değer kazanmasını sağlamaktadır. Franchising sistemi ile hedef kitle ihtiyaçlarına yönelik ürünler oluşturulan açık parfüm markaları, kalite ve müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktadır.

Parfümünüzün kokusu çoğu zaman kendi kokunuzun önüne geçer. Bu sayede parfümün kokusu kendi kokunuz gibi algılanır. Günümüzde parfüm kullanımının her geçen gün giderek yaygınlaşması açık parfümlere olan taleplerinde artmasını sağlamaktadır. Markalara ait kokuların belirli standartlar çerçevesinden çıkamaması kullanıcıların hayal ettikleri kokulara ulaşmalarını zorlaştırmaktadır. İşte tam bu noktada açık parfüm markaları ön plana çıkmaktadır.

Bayilik veren firmalardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Eyfel parfüm
  • Sansiro
  • Loris
  • Bargello
  • İxora
  • Romeron
  • D&P
  • Paristore
  • Royal Platinum

EYFEL PARFÜM

2008 senesinde faaliyete geçen bu firma İstanbul’da kurulmuştur.  Daha sonra Kocaeli’nde yeni bir fabrika kurmuş ve faaliyetlerine orda devam etmiştir. Türkiye de ve diğer ülkelerde çok sayıda bayisi vardır.

LORİS PARFÜM

Günümüzde açık parfüm markalarının önde gelen isimlerinden biri de Loris’tir.  Sadece parfüm ile sınırlı kalmayan bir firmadır. Duş jeli, deodorant, roll-on, oda kokuları, araba kokuları, vücut spreyleri gibi pek çok ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere pek çok firması bulunmaktadır. Parfümeri sektöründe sizde yerinizi almak istiyorsanız hemen bayilik için gerekli koşullar başlığına göz atarak bilgi alabilirsiniz.

BARGELLO PARFÜM

Çoğu gezdiğimiz yerlerin işlek caddelerinde veya alışveriş merkezlerinde rastladığımız açık ve kalıcı parfümün adresidir diyebiliriz. İlk olarak 1950 yılında Bursa’da faaliyete girmiştir. Daha sonra farklı illerde ve yurt dışında bayilikleri oluşmuştur. Parfüm kalitesi olarak çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Diğer parfüm firmalarından biraz daha farklı sistemleri vardır.

SANSİRO

İlk olarak 1998 yılında Bursa’da üretime başlamıştır. Sadece parfüm değil birçok kozmetik ürününü bünyesinde barındırmaktadır. Sansiro parfüm her yaşa hitap edebilecek kaliteli bir parfüm üreticisidir. Ürünlerini ülkemizde üreterek yurt dışı kaynaklı olarak da satmaktadır. Bayiliği alınabilecek kaliteli parfümlerden biridir.

BAYİLİĞİN AVANTAJLARI

Açık parfüm bayiliği yükselen bir değer olarak ifade edilmektedir. Kullanıcıların; markaların sıradanlaşan kokularının dışında yeni kokular denemek istemesi açık parfüm kullanım oranında ciddi artışa neden olmaktadır. Markaların küçücük parfümler için yüksek ücretler talep etmesine karşın parfümlerin her bütçeye dost yaklaşımı sayesinde müşteri portföyü doğal olarak artmaktadır. Parfüm bayiliğinde parfüm üretimi için herhangi bir çabanız olmasına gerek yoktur. Tedarikçiniz olan “genel merkez” sizlerin taleplerine uygun olarak parfümleri adresinize kadar ulaştırmaktadır. Ayrıca bayilik sistemindeki kalite standartları gereğince belirli standartlara sahip işletme konsepti hazırlanarak müşterilerin farklı şubelerden aynı kalitede hizmet alması sağlanmaktadır.

nb

Yukarı