Ana içeriğe atla

ggh

10 MİLYON EURO YATIRIM YAPACAK

14.10.2021 - 09:45

22 yılda İzmir fabrikasına 90 milyon Euro yatırım yapan Hugo Boss, 2022'de 4 milyon Euro yatırımla kapasitesini artıracak. 2023 için 6 milyon Euro'ya yakın yatırım planlayan şirket bin yeni istihdam sağlayacak.

İzmir’i 22 yılda en büyük üretim üssü haline getiren üst segment giyim markası Hugo Boss 2022’de 4 milyon Euro kapasite yatırımı yapacak. İzmir tesisini ziyaret eden üç üst düzey Hugo Boss AG yöneticisinden biri olan Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (COO) Haiko Schäfer önümüzdeki yılın sonuna kadar bin yeni istihdam sağlayacaklarını söyledi.

 

22 yılda İzmir'e toplam 90 milyon Euro yatırım yapan Hugo Boss'un COO'su, “2022’de şimdiye kadar yaptığımız yıllık ortalama yatırımın yüzde 30 üzerinde yatırım yapacağız” dedi. Her yıl ortalama 3 milyon Euro yatırım yaptıkları İzmir tesisine 2022 için planlanan yatırımın 4 milyon Euro olduğunu açıklayan Schäfer takip eden yıllarda bu miktarın da artırılacağını söyledi.

Schäfer “Bu rakam bina, ekipman, makine ve malzemelere yapılan yatırımı ifade ediyor. 22 yılda muazzam bir değer yaratan insan gücüne de büyük yatırım yaptık. Önümüzdeki yılın sonuna kadar Hugo Boss İzmir'de çalışan 3.300 kişilik ekibimize bin yeni kişi eklemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

İzmir'deki Hugo Boss üretim tesisinde duvarında ‘2022 ve sonrası’ yazan 5 bin metrekarelik boş bir alan bulunuyor. Ancak Schäfer'in belirttiğine göre önümüzdeki yıl için planlanan yatırım bu alanı kapsamıyor. Öncelikle mevcut alanda kapasite artırılacak. Boş alan ise 2023’te beş ila altı milyon Euro ek bir yatırımla üretime açılacak.

 

nb

Yukarı