Ana içeriğe atla

ggh

1 NUMARALI MARKALAR BELLİ OLDU

07.03.2019 - 10:54

ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE YATIRIMCILARI DERNEĞİ VE AKADEMETRE RESEARCH COMPANY TARAFINDAN BU YIL 10’UNCU KEZ GERÇEKLEŞTİRİLEN 1 NUMARALI MARKALAR ARAŞTIRMASI’NIN SONUÇLARI, 28 ŞUBAT 2019 AKŞAMI GRANDPERA’DA DÜZENLENEN ÖDÜL TÖRENİ İLE AÇIKLANDI. PERAKENDE MARKALARININ KIYASIYA REKABETİNE SAHNE OLAN ARAŞTIRMA SONUÇLARINA GÖRE 2018’İN ‘EN BEĞENİLEN KADIN MARKA YÜZÜ’ BURCU BİRİCİK, ‘EN BEĞENİLEN ERKEK MARKA YÜZÜ’ İSE KIVANÇ TATLITUĞ OLDU.

Perakende dünyasının her yıl heyecanla beklediği ve kazananların halkın verdiği yanıtlarla belirlendiği, Türkiye’nin 1 Numaralı Markaları Araştırması’nın sonuçları belli oldu. Ana sponsorluğunu Ece Türkiye, mekân sponsorluğunu ise Grand Pera’nın üstlendiği Türkiye’nin 1 Numaralı Markaları Ödül Töreni’nin kazananları, 28 Şubat Perşembe akşamı ödüllerine kavuştu.  Oyuncu Kadir Çöpdemir’in sunumu ve AYD Başkanı Hulusi Belgü’nün ev sahipliğinde, bu yıl 10’uncu kez düzenlenen 1 Numaralı Markalar Ödül Töreni’ne iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.  

“TÜM MARKALARIMIZ 1 NUMARA”
Törende konuşma yapan AYD Başkanı Hulusi Belgü, “Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz yıl, 2018 yılında ekonomik olarak pek çok zorlu süreci geride bıraktık. Kurlardaki ani dalgalanmaların her sektörü etkilediği ağustos ayının ardından bir toparlanma evresine girdik. Türkiye’nin yükselen ivmesini, ekonomik ve jeopolitik anlamda sahip olduğumuz potansiyeli ortaya koyarak tamamladığımız 2018 yılının ardından 2019’a temkinli ama büyük bir umutla başladık… Markalarımızla gelişen AVM’lerimize ek olarak, AVM’lerimizle büyüyen markalarımız da bugün ülkemizin dört bir köşesine ulaşıyor, dünya ülkelerinde mağazalar açıyor, ülkemizin bilinirliğini artırırken ekonomimize de pek çok katma değer sunuyor. Bu sebeple, sektörümüze ve ülkemize kattıkları tüm değerler dolayısıyla, bizim gönlümüzde tüm markalarımız 1 numara…” şeklinde konuştu.   

Perakende sektörüne ilişkin 15 kategoride ödüllerin sahiplerini bulduğu törende, En Beğenilen Kadın Marka Yüzü Özel Ödülü’nü son dönemde yeteneği ile göz dolduran ve Penti’nin reklam kampanyası ile kariyerine bir başarı daha ekleyen Burcu Biricik,  En Beğenilen Erkek Marka Yüzü Özel Ödülü’nü ise Mavi reklamındaki performansıyla Kıvanç Tatlıtuğ aldı.  Anchor Mağaza Özel Ödülü’nün sahibi ise geçtiğimiz yıl da ödülü kucaklayan Teknosa oldu.  

1

 

nb

Yukarı