Ana içeriğe atla

ggh

YARATICILIĞIN DEVAMI İÇİN TEKNOLOJİ ÖLÇÜLÜ KULLANILMALI

14.08.2018 - 11:52

TEKNOLOJİNİN OLMAZSA OLMAZ BİR İHTİYAÇ OLDUĞUNU ANCAK ETKİNLİKLERDE  GEREKTİĞİ KADAR KULLANDIKLARINI SÖYLEYEN TURNAGÖL TİYATROSU FİRMA SAHİBİ CİHAN TURNAGÖL, “YARATICILIĞIN DEVAM ETMESİ İÇİN GELENEKSEL YAPI OLMALI. BU YAPININ İÇİNE BİR MİKTAR TEKNOLOJİK UNSUR DA EKLENMELİ. AMA HER ŞEY DOZUNDA OLMALI.” DEDİ.

Günümüzde teknoloji her alana entegre edilmeye başlandı. Peki, organizasyon şirketi olarak siz teknolojiyi nasıl kullanıyorsunuz?
Teknoloji olmazsa olmaz bir ihtiyaç. Gerekli yerlerde mutlaka kullanılmalı. Ancak bu ihtiyaç dışına çıkılırsa bağımlılık olur. Bu durum da tehlikeli… Biz sosyal paylaşımlarımızda ve etkinliklerimizde teknolojiyi gerektiği kadar kullanıyoruz. 

TEKNOLOJİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA KULLANILMALI
Teknoloji ve event dengesi nasıl sağlanıyor?

İhtiyaçlar doğrultusunda, sunum yaparken ve dikkat çekici unsurların olması açısından event ve teknoloji dengesi önemli. Teknoloji bu anlamda kullanılmalı. İşlevsel olarak sunumlarınızın etkileyici olması açısından teknolojiden mümkün olduğunca faydalanıyoruz. 

YARATICILIK BİTTİ...
Teknoloji ile birlikte organizasyonlarda neler değişti?

Yaratıcılık biterek, sanal bir dünyanın içine girildi. Sanal ortamda yapılan organizasyonlar duyguların nötr olmasına sebep olur. İfade yeteneğinizi kısıtlar. Bir süre sonra sanal dünyanın esiri olursunuz. Mesela bir karnaval etkinliği yapıyoruz. Geleneksel yapıya sahip oyunları içine koyduğumuz zaman, sürekli sanal dünyanın esiri olmuş katılımcılar bireysel yeteneklerini kullanamıyorlar. Bu oyunlarda başarılı olamıyorlar. Dokunarak ve hissederek yapılacak aktivitelerde yeteneklerini gösteremiyorlar. El becerilerini kullanamıyorlar.  Mesela, sahne etkinliklerimizde davet ederek söz verdiğimiz çocukların kelime hazinelerinin maalesef az olduğunu ve toplum karşısında konuşamadıklarını görüyoruz. 

HER ŞEY DOZUNDA OLMALI
Teknolojinin organizasyonları şekillendirmesi hakkında neler söylemek istersiniz? Sizce organizasyonlar geleneksel olarak mı devam etmeli yoksa teknoloji ile entegre olarak mı? 

Ben biraz daha geleneksel bir yapıya sahibim. Yapmış olduğumuz etkinliklerin büyük bir bölümü dokunarak,  hissederek yapılan işler. Katılımcılar yapılan etkinliği yaşamalı. Teknoloji bir süre sonra insanları asosyal bir yapının içine sokuyor. Tabi ölçülü miktarda yapılması halinde işe yarayan bir yapı.  Yaratıcılığın devam etmesi için geleneksel yapı olmalı. Bu yapının içine bir miktar teknolojik unsur da eklenmeli. Ama her şey dozunda olmalı.

yyyy

TURNAGÖL TİYATROSU’NUN ANLAMLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Turnagöl Tiyatrosu ihtiyaç sahipleri için kurumsal firmalar ile görüşüp, onların ihtiyaçları doğrultusunda destek almaya devam ediyor. Turnagöl Tiyatrosu Firma Sahibi Cihan Turnagöl, “Bu aşamada biz köprü oluyoruz. Türkiye genelinde en çok sosyal sorumluluk projesi yapan tiyatro olarak bu sene de birçok projeye imza atacağız. Üyesi olduğum Fındıklı Rotary Kulübü’nünde desteği ile Flo ayakkabıcılığın sponsorluğunda 160 ihtiyaç sahibi, görme, işitme ve konuşma engelli vatandaşımıza ayakkabı bağışladık. Flo Ayakkabıcılık Genel Müdürü Tahir Bayraksoy, bu projemizde önümüzdeki aylarda da bizlere destek olmaya devam edeceğini belirtti. Biz de Fındıklı Rotary Kulübü ve Turnagöl Tiyatrosu olarak ilham yaratmaya devam edeceğiz.” dedi. 

nb

Yukarı