Ana içeriğe atla

ggh

VARYASYON EVENT TEMATİK ALAN ETKİNLİKLERİ İLE FARK YARATIYOR

13.06.2019 - 11:16

KALİTELİ BİR ORGANİZASYON İÇİN EN ÖNEMLİ ÖLÇÜTLERİNİN MÜŞTERİ İLE EMPATİ YAPMAK OLDUĞUNU BELİRTEN VARYASYON EVENT AJANS BAŞKANI EYÜP BOLAT, TEMATİK ALAN ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

Bir organizasyon firması olarak kalite standartlarınızı nasıl belirlediniz? 
Öncelikle aldığımız eğitimleri masaya yatırdık, bu eğitimlerin yanına bu zamana kadar sahne sanatlarında edindiğimiz tecrübelerimizi koyduk. Bu iki unsuru birleştirdiğimizde ortaya hedef kitleye uygun, kalite standartları üst düzeyde aktiviteler ortaya çıkıyor. Tabii ki bütün bunları yaparken iş ciddiyetimizi ve iş sorumluluğumuzu unutmadık. Her şeyden önemlisi ortaya koyduğumuz aktivite her ne olursa olsun bir üründür ve kendimize hep şu soruyu sorduk; “Biz bu ürünü alır mıyız?”   Ortaya çıkardığımız ürünü biz olsak alırdık diyorsak müşterimize gönül rahatlığı ile sunabildik. 

Kaliteli bir organizasyonda ölçütleriniz neler? 
En önemli ölçütümüz kendimiziz, eğer bir aktiviteyi ilk defa sunuyorsak müşteri ile empati kurarız. Eğer ürünümüz daha öncesinde sahaya çıkmış ve kitlesi ile buluşmuş ise bu durumda her zaman olumsuz eleştirilere kulak veririz. Çünkü olumsuz eleştirirler her zaman eksik yanlarımızı tamamlamamıza neden olur. Övgüler sadece bizi var olduğumuz noktada tutar, fakat yergi bir üst basamağa çıkmamızda önemli bir etkendir. Bu sebeple her aktivite alanımızda bir “Görüş ve Öneri Defterimiz” vardır. Katılımcılarımızın ebeveynleri bu deftere bizimle ilgili her türlü görüşlerini yazabilirler. Biz bu sayfaları okur ve eksik yanlarımızı tespit ederek tüm ciddiyetimizle bu yanlarımızı tamir ederiz.  

“Sadece biz bu şekilde yapıyoruz” dediğiniz bir şey var mı?
Evet var! Tematik Alan Etkinlikleri. Bu konuda çok iddialıyız. Ortaya çıkardığımız ilk etkinliğimiz olan Ali Baba’nın Masal Çiftliği tematik alan etkinliğidir Varyasyon Event’i sektörde tanıtan. Çünkü gerçek anlamda bir tema içerir. Amacı, icra şekli ve uygulanabilirliği açısından tam anlamıyla sosyal gelişime hizmet eden dünya standartlarında bir etkinliktir. Bu sebepledir ki yedi ödül almıştır. Hemen arkasından Türk Havacılık Tarihi’ni anlatan Minik Türk Yıldızları geliyor. Tema nedir? Tematik nedir? Amacı, uygulanabilirliği ve içerik bakımından özellikleri nelerdir? Bu soruların cevapları incelendiğinde Türkiye’de AVM event sektöründe tematik alan etkinliğini yapan tek event şirketinin Varyasyon Event olduğu görülecektir. Bu etkinliklerimizin interaktif yanları var. Yani katılımcıların birebir deneysel olarak deneyimledikleri aktivitelerdir.

Kaliteli organizasyonun olmazsa olmazlarından biri de güvenlik.  Organizasyonlarda riskleri ortadan kaldırmak için nasıl güvenlik önlemleri alıyorsunuz? 
Bu alan bizim en başarılı olduğumuz alandır. Aktiviteye katılan her katılımcıya adı soyadı ve yaşının yazdığı bir yaka kartı veriyoruz, bu kartlar etkinlik süresince mutlaka katılımcının yakasında görünür şekilde duruyor, alana giren her katılımcı mutlaka dışarıdaki çocuklardan farklı olarak kostüm giyer, böylece katılımcının etkinlik içerisinde olduğu kostümü ile de belli olur. Bizler etkinliklerde çocukları ebeveynlerinden teslim alırız, ebeveyne çocuğu teslim edene kadar sorumluluk bizdedir. Çocuğu ebeveynine teslim etmek en büyük sorumluluk. Anne babaya da bir teslim kartı veriyoruz, o kartta kimin ismi yazarsa çocuk o kişiye teslim ediliyor. Kartını kaybeden veli, çocuğunu ancak AVM güvenliğinden tutanakla alabiliyor.

nb

Yukarı