Ana içeriğe atla

ggh

Sadece lisanslı değil, özgün etkinlikler de AVM yönetimlerince takip ediliyor!

06.09.2017 - 09:51

Amaçlarının nitelikli, yaratıcı ve keyifli etkinlikler gerçekleştirmek olduğunu belirten Ün Yapım kurucusu Yavuz Ünlütürk, ikinci yarıda yeni etkinliklerle AVM’lerde olmaya devam edeceklerini de ifade etti.

Öncelikle 2017 yılının ilk etabının değerlendirmesini alalım sizden. Nasıl geçti ilk altı ay? Neler yaptınız?
Ün Yapım olarak, 2017 yılına başlarken açıkçası biraz endişeliydik. Ülkemizde yaşanan bazı ekonomik belirsizliklerin organizasyon-event sektöründe de bazı daralmalara neden olacağını düşünüyorduk. Ün Yapım olarak en az şekilde etkilenmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Sömestr etkinlikleri, 23 Nisan etkinlikleri, hafta sonu AVM’lerde gerçekleştirdiğimiz Küçük İllüzyonistler isimli etkinliğimiz ve Ramazan etkinliklerimizle AVM’lerde organizasyonlarımız tüm hızıyla devam etti. Bu açıdan baktığımızda umutsuz başladığımız 2017 yılına, ilerleyen aylardaki etkinliklerimizle ivme kazandırarak ilk 6 ay planladığımız şekilde gerçekleşti.

Peki, ikinci yarıya yönelik olarak event takviminizde neler var? 
İkinci altı aya yönelik event takvimimizde yeni etkinliklerimiz mevcut. Okula dönüş ve hafta sonu çocuk etkinliklerimizle AVM’lerde olmaya devam edeceğiz. Sevimli Maskotlar Müzikali, The Dog’s Musical, Küçük Kuklacılar, Küçük İllüzyonistler ve Mini Çocuk Sirki ile çocukların yaşamına ve AVM’lere renk katmayı sürdüreceğiz. İlerleyen süreçte takipçilerimiz etkinlik takvimimize web sitemizden ulaşabilirler.

Organizasyon kavramı gün geçtikçe daha çok oturuyor diyebilir miyiz? Gerek kurumlar gerekse kişiler bu konuda daha bilinçli sanırım. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?
Organizasyon kavramı gün geçtikçe daha anlamlı hale gelmektedir. Özellikle çocuklar için gerçekleştirilen aktivitelerin birer temasının olması çok önemli; gerek AVM yönetimlerinin ve gerek bilinçli organizasyon firmalarının bu konuda daha da duyarlı hale gelmesi gerekiyor.
Lisanslı çalışmalara çok önem veriliyor. Halbuki birçok lisanslı işin alt yapısı çok sağlam olmayabiliyor. Tabii bunu genelleme yaparak söylemiyorum, çok güzel işlerde yapılıyor. Lisansı olmayan tamamen özgün etkinliklerin de AVM yönetimleri tarafından dikkatlice takip edildiğini düşünüyorum. Aslında burada bütün yük AVM yöneticilerinde… Çünkü seçici olmak zorundalar. Bizim daima amacımız nitelik, nicelik ve estetiksel kaygısı olan işler gerçekleştirmemizdir.

nb

Yukarı