Ana içeriğe atla

nr

Pazardaki daralma ciddi rekabetler doğuracak

16.01.2017 - 11:41

“Ülkenin içinde bulunduğu bu zor dönem bazı alt sektörleri çok ciddi etkileyecek” diyen 4 Team Organizasyon Şirket Sahibi Ali Kolcu, “Konusunda uzmanlaşmış firmalar kendi sektörlerindeki daralmadan kurtularak alternatif pazarlar arayışına girecekler. Bu da ciddi bir rekabet ortaya çıkaracak” dedi. 

2017 yılına yönelik organizasyon planlarınızdan bahseder misiniz? Event takviminizde neler var?
2017 yılında ağırlıklı olarak çocuk etkinliklerine yönelik farklı konsept çalışmaları hazırlıkları içerisindeyiz.  Şubat ve Mart aylarında AVM etkinlikleri Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kurumsal firma açık hava etkinlikleri iş planlarımızda gözüküyor. 2017 ikinci yarısına ilişkin ilave olarak konferans hizmetleri, lansman vb. etkinlikler yavaş yavaş iş planlarımıza eklenmeye başladı.  

Event sektöründe bu yıl yeni konseptler ve trendler neler olacak?
Düşük maliyetli, sade ancak senaryosu ve operasyonel planı çok iyi kurgulanmış etkinlikler ön plana çıkacak.

Organizasyon sektörü için 2017 yılı sizce nasıl bir yıl olacak? Malum 2016 yılında yaşanan pek çok olay sektörü olumsuz etkiledi.  2017 sektör için umut ve yeniden canlanma yılı olabilir mi?
2016 yılı gerçekten sektör için çok zor bir yıldı.  Yaşanan onca olumsuzluklara rağmen sektör dinamik ve güçlü yapısı ile en az zararla bu olumsuzlukları atlatmaya çalıştı.  Aslında organizasyon sektörü altında birçok alt sektörü de barındırıyor.  Ülkenin içinde bulunduğu bu zor dönem bazı alt sektörleri çok ciddi etkileyecek. Konusunda uzmanlaşmış firmalar kendi sektörlerindeki daralmadan kurtularak alternatif pazarlar arayışına girecekler. Bu da ciddi bir rekabet ortaya çıkaracak. Örneğin davet organizasyonu yapan bir firma 2017’de kendi pazarında yaşayacağı daralmadan kurtularak alternatif arayışına girecek ve kurumsal firma etkinliklerinde açılış, lansman vb. organizasyonlara talip olacaklar.

Yenilikleri nasıl takip ediyorsunuz? 
Sektörümüzle alakalı yurt içi ve yurt dışındaki fuarları takip ediyoruz. Ayrıca teknolojiyi çok yakından takip etmeye çalışıyoruz. Başka bir sektörde kullanılan yeni teknolojilerin, etkinlik sektörüne uyarlanabilirliklerini takip ediyoruz. 

nr

Yukarı