Ana içeriğe atla

ggh

Overdose “MinikaGO ve MinikaÇOCUK” Lisanslı Gösterileriyle AVM’lerde Sahneye Çıkıyor!

13.02.2020 - 17:21

Overdose, MinikaGO ve MinikaÇOCUK kanallarında yayınlanan animasyon dizi yapımlarının lisanslı gösterilerini minik hayranları ile buluşturuyor.Argiza Grup kurucu ortakları Ahmet Kanyılmaz ve Kemal Demircan ile; Overdose markaları ve yeni projeleri hakkında konuştuk.

Argiza Grup yeni bir iş ortaklığına imza attı. Hayırlı olsun. Bu ortaklığı bize anlatır mısınız?

Ahmet Kanyılmaz:
Teşekkür ederiz. Bizi gerçekten bu süreç çok heyecanlandırıyor. Bildiğiniz gibi; Dünya’da ve Türkiye’de perakende sektörü her geçen gün daha da güç kazanıyor. Bunun sonucunda bir yandan AVM sayısı artarken, diğer yandan da ziyaretçilerin beklentileri değişiyor ve gelişiyor. Bunun yanı sıra daha da önemlisi AVM’ler yaşam merkezleri haline geldi. Buna bağlı olarak değişen ihtiyaçlar doğrultusunda biz de sürekli yenilikler sunuyoruz ve farklı deneyimler yaşatacak projeler geliştiriyoruz. Bundan sonra gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda 360 derece hizmet veren başarılı projeler yapmak zorundayız. 

2019 yılı konjonktürel sorunlara rağmen bizim için başarılı bir yıl oldu. Bu değişime uyum sağlama başarımız ortaya çıktı. Paydaşlarımızdan da güzel geri dönüşler aldık. Minika’da bunlardan birisi. Aslında bu dönüşüm ve ihtiyaçlar bizi birbirimizle buluşturdu diyebiliriz. 

Türkiye’deki çocuk kanalları arasında MinikaGo ve MinikaÇocuk en başarılı ve güvenilir içerikleri izleyicileri ile paylaşan bir kanal konumunda. Bu nedenle Minika yönetimi, bugüne kadar sahaya inme konusunda aceleci davranmamış. Ancak gelen yoğun talepler sonucunda minik hayranları ile yapımlarını en nitelikli şekilde sahada buluşturmaya karar vermişler. Bu ihtiyaç doğrultusunda sektöre baktıklarında Overdose’un perakende sektöründe ortaya koyduğu işleri çok beğenmişler. Sonrasında bizimle iletişime geçip Minika için neler yapabileceğimizi öğrenmek istediler.  

"Minika Etkinliklerinde Maceracı Yüzgeçler, Neşeli Dünyam, Hızlı Ayaklar, Alpman, Damla'nın Dolabı ve Peter Pan AVM'lerde Olacak."

Kemal Demircan:
Aslında bizim Minika ile buluşmamızı sağlayan en önemli unsur yıllardır gerek yurt içinde gerekse yurt dışında hayata geçirdiğimiz kültür sanat projeleri ve bu projelerle edindiğimiz tecrübeler oldu. Biz bu mecrada yenilikçi ve dinamik yapımızla çok farklı ve geniş kitlelere ulaşacak işler yapabileceğimize inanıyoruz. Bundan sonraki gayretimiz de Minika kanalları ile lisanslı etkinlikler alanında işlerimizi en üst seviyelere çıkarmak    yönünde olacak. 

Bu yıl MinikaGo ve MinikaÇocuk kanallarında yayınlanan animasyon dizi yapımlarının lisanslı gösterilerini ilk kez AVM’lerde hayranları ile buluşturacağız. Çocuklar tarafından sevilen ve ilgiyle takip edilen Maceracı Yüzgeçler, Neşeli Dünyam, Hızlı Ayaklar, Alpman, Damla’nın Dolabı ve Peter Pan gibi Minika animasyon dizilerinin müzikli sahne gösterilerini alışveriş merkezlerine taşıyoruz. Bu gösteriler sayesinde çocuklar bugüne kadar severek izledikleri      Minika dizi yapımlarının karakterleri ile ilk kez bir araya gelme fırsatı bulacaklar. Minika yapımlarının çocuklar tarafından çok sevilmesi ve ailelerinin de bu yapımları güvenerek çocuklarına izletebiliyor durumda olmaları çok önemli. Bu yüzden sahnelenecek Minika lisanslı gösterilerinin çok büyük bir ilgi ile karşılanacağını düşünüyoruz. Bu birliktelik ile 7’den 70’e her yaştan insana keyifli bir deneyim yaşatacağımıza inanıyoruz. 

"Global trendleri takip eden, çocuk etkinliklerinde uzman bir firmayız."

Okuyucularımıza Overdose’un niteliklerini ve 360 derece bakış açısını anlatır mısınız?

Ahmet Kanyılmaz:
Biz kendimizi sadece bir etkinlik şirketi olarak tanımlamayı doğru bulmuyoruz. Kreatif reklam, prodüksiyon, PR süreçlerini göz önünde bulunduran ve işin içine katan bir bakış açısına sahibiz. Çalıştığımız kurum ve markalarla birlikte hareket edip onlar gibi düşünerek kendilerine özel yenilikçi ve farklı projelerle 360 derece hizmet veren bir partner şirket olarak kendimizi tanımlıyoruz. Dolayısıyla ulusal ve uluslararası kültür – sanat işleri yapmanın da getirdiği kazanımlarla; kültür – sanatı, 360 derece ajans hizmeti anlayışını ve itibar yönetimini birleştirerek global normlarda lisanslı etkinlikler düzenliyoruz. 

Çocuklara yönelik etkinlik geliştirme aşamasında bunların dışında asıl önem arz eden, evrensel etik ve aile değerleridir. Çünkü aileler çocuklarının eğlenmesini istemekle beraber onların pedagojik yönden olumsuz etkilerden uzak olmasını da istiyor. Hatta mümkünse pozitif etki sağlayan aktiviteleri tercih etmektedirler. Bu nedenle çocuklar için gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin içeriklerine özel bir hassasiyet gösteriyoruz. Çocukların beğenisini kazanmış karakterleri pedagojik olarak onlarla doğru şekilde buluşturmak, özellikle dikkat ettiğimiz bir nokta. Bu etkinlikler sırasında çocukların eğlenmesi ne kadar önemliyse, eğlenirken öğrenmeleri de bir o kadar önemli. Overdose çocukların geleceğine dokunmanın verdiği sorumluluk bilinciyle, mesajı güçlü içerikler oluşturmaya çok dikkat ediyor.   Minika da bizim gibi bu konuda çok hassas. MinikaÇOCUK 3 - 8 yaş grubuna hitap ederken MinikaGO 7 - 14 yaş grubuna hitap ediyor ve yayınlanan tüm içerikler; uzman editörlerin, pedagogların denetiminden geçiyor.

"Etkinliklerimiz, hikayeye göre farklılaşacak."


Kemal Demircan:
Overdose’un Minika projelerinden bahsetmek gerekirse; uygulamasını yaptığımız her bir animasyon film için kendi senaryolarına ve karakterlerine bağlı kalarak farklı kurgularda müzikli sahne gösterileri hazırladık. Bu operasyonların her bir projede farklı işlenmesinin yanı sıra her projenin kendi içinde bir farklı serisi olacak. Her seride sahne, karakterler ve hikaye farklılıklar arz edecek. Bu yönden baktığımızda Minika etkinlikleri standart bir işten çok, dinamik ve geliştirilmesi üstün beceri gerektiren bir iş süreci. Ayrıca bu etkinliklerin geri planında çok emek gerektiren titiz bir süreç var. Kullanılan dekor ve maskotların sunuma hazır tutulması, lojistiği etkinlik personelinin yönetimi ise ayrı ve başarıyı belirleyici diğer bir faktör.

Etkinliklerimiz elbette zaman içinde hikayelere göre farklılaşacak. Performans gerçekleştireceğimiz alanlarda 6 animasyon dizinin karakterlerinden oluşan maskotlar ve özel gösteri grupları sahne alacak. Her bir gösteride verilecek farklı mesajlar ile çocuklar hem eğlenecek hem öğrenecek. Bunun için farklı etkinlik kurguları hazırladık. Her AVM’nin ihtiyacı doğrultusunda özel hizmetler sunuyor olacağız.

"Bizim hedefimiz Minika ile birlikte yurt içi ve yurt dışında daha büyük projelere imza atmak."


Minika ile başlattığınız bu uzun soluklu iş ortaklığı ile ilerleyen süreçte farklı kurgular planlıyor musunuz?

Ahmet Kanyılmaz:
Yurt içinde ve yurt dışında büyük çaplı sahne gösterilerine hazırlanıyoruz. 6 animasyon filmin hikayesinden yola çıkarak müzikaller tasarlıyoruz. İlerleyen dönemde hedefimiz Minika ile birlikte yurt içi ve yurt dışında daha büyük projelere imza atmak. Minika yönetimi çok vizyoner ve gelişime açık bir bakış açısına sahip. Çok yakında yeni ve farklı projelerle de karşınıza çıkabiliriz.


Overdose’un bu projenin yanı sıra kültür&sanat çalışmaları da olduğunu biliyoruz.  Bu çalışmalarla ilgili de bilgiler verir misiniz?

Ahmet Kanyılmaz:
Overdose yoğun olarak kültür&sanat projeleri de geliştiren ve bunları hayata geçiren bir marka. Bugüne kadar Overdose festivaller, konserler, gösteriler, sergiler ve kültür&sanat danışmanlıkları ile hem yurt içinde hem de yurt dışında projeler hayata geçirdi. Uluslararası    Boğaziçi Film Festivali ve Uluslararası Turizm Filmleri Festivali en popüler projelerimiz. Overdose kültür&sanatın yanısıra trend projelere ve sportif çalışmalara da imza atıyor. Bu sportif çalışmalardan bir tanesi de Corporate BootCamp Türkiye. Globalde gelişen trendleri Overdose olarak takip ederken, ülkemizde coğrafi konum ve demografik yapıya göre özgün projelerimizi lokal olarak gerçekleştiriyoruz.

"Geliştirdiğimiz projelerle kültür&sanata katkı sağlıyoruz." 

Argiza Grup çatısı altında yer alan diğer markalarınız hakkında da kısaca bahseder misiniz?  

Kemal Demircan:
Argiza Grup olarak hizmet verdiğimiz kurum ve markalarla birlikte hareket ederek bir partner şirket mantığında, kendi bünyemizde bulunan markalarımızla 360 derece hizmet veriyoruz. Argiza Grup bünyesinde, alanında uzman dört marka yer alıyor. Kurumsal etkinlik planlama ve yönetimi konusunda Seyr-i Temaşa, kreatif reklam ajansı olarak Qbig, dijital pazarlama & CRM hizmetlerinde Ideabool, festivaller, konserler, çocuk etkinlikleri ve Minika gibi özel projelerde Overdose ile ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteriyoruz.

Son olarak 2020 yılı için neler planlıyor ve hedefliyorsunuz? 

Ahmet Kanyılmaz:
2020 Overdose çocuk etkinlikleri açısından bir çıkış yılı olacak. Bunu daha şimdiden görebiliyoruz. Argiza Grup bünyesindeki diğer markalarımızın da daha verimli bir yıl geçireceklerini düşünüyoruz. Mall Report aracılığıyla, bugüne kadar grubumuz adına güzel paylaşımlarımız oldu. Bundan sonra da sizin aracılığınızla grubumuz adına daha çok paylaşım ve birlikteliğimiz olacağına inanıyoruz. Son olarak, perakende ve diğer sektörlerde  umutların ve başarıların bol olduğu bir yıl olmasını dileriz. 
 

Overdose

nb

Yukarı