Ana içeriğe atla

ggh

Olumlu düşünceler, güzel günleri getirecek

10.03.2017 - 10:23

“GENEL KİTLENİN DÜŞÜNCESİNİN TERSİNE, 2017 YILININ GÜZEL GEÇECEĞİNE DAİR BİR HEYECAN VE UMUT VAR İÇİMDE…” DİYEN EVENT PARTNERS ORGANİZASYON MÜDÜRÜ FATİH ÇOBAN, “EVENT PARTNERS OLARAK BİZ, BİRAZ DA DÜŞÜNCELERİN VE HAYALLERİN HAYATIMIZI YÖNETTİĞİNE İNANIYORUZ. BU NEDENLE OLUMLU DÜŞÜNCELERİN, GÜZEL GÜNLERİ BERABERİNDE GETİRECEĞİ KANISINDAYIZ” DEDİ.

Kriz yönetimi üzerine yıllardır çeşitli eğitimler, sertifika programları ve seminerler düzenlenir. Peki, siz tansiyonun yükseldiği zamanlarda nasıl yöntemler uyguluyorsunuz? Bu dönemlerde neler yapılması gerekiyor? 
Uzun zamandır sektörde organizasyon hizmeti sunan biri olarak, krizlerden oldukça fazla etkileniyoruz. En büyük krizlerimiz de genellikle ülke gündemi ile ilgili durumlarda ortaya çıkıyor. Güvenlik endişesi, döviz kurlarındaki büyük dalgalanmalar, sosyal medyadaki gerçek ya da abartılmış öngörüler ya da uyarılar bizim sektör için büyük kriz nedeni olabiliyor. Bu tarz durumlarda, genellikle sakin kalıp, olayların gidişatını seyretmeyi ve bu doğrultuda planlama yapmayı tercih ediyoruz.
Çalışma içinde olduğumuz kurumlar, markalar ve alışveriş merkezleri ile bu anlamda güzel bir uyum içinde olduğumuzu söyleyebilirim. Karşılıklı alınan ortak kararlara göre hareket edip, krizi her iki taraf için de en minimal zararla çözme yoluna gidiyoruz. 
Kriz yönetimi konusunda özel bir eğitim almadım; ancak uzun yıllardır sektörün içinde deneyimlediğim pek çok olay, benim bu konunun içinde eğitim almamı sağladı. Kriz durumunda en önemli konunun soğukkanlılığı korumak, heyecana kapılmamak, panik enerjisi yaymamak olduğunu biliyorum ve çevremdeki herkesi bu şekilde koordine etmeye çalışıyorum.

Organizasyon firmaları tüm toplumu ilgilendiren olaylarda nasıl tutumlar sergiliyor? Sizin tutumunuz ne yönde oluyor?
Event Partners olarak, toplumun tamamını ilgilendiren hassas dönemlerde, biz de aynı hassasiyeti korumaya ve organizasyonlarımızın içeriğini bu doğrultuda şekillendirmeye çalışıyoruz ve sanırım bu anlamda doğru uygulamalar yapıyoruz. Ayrıca elimizden geldiğince marka ve kurumları da yönlendirmeye çalışıyoruz. Çünkü yıllardır süregelen çalışmalarımızın sonucunda, pek çok marka ve kurumun yönetici kadrosuyla aramızda karşılıklı bir güven duygusu oluştu. Büyük kriz dönemleri hepimizin sağduyulu davranması gereken, ama genel işleyişi de çok aksatmadan devam ettirmesi gereken dönemler oluyor. Duyarlı olmak ama hayatı da durdurmamak en doğru karar. 

Siyasi ve ekonomik problemlerde alınan kararlar nasıl belirleniyor? 
Kurum ve markalarla karşılıklı alınan karar doğrultusunda hareket ediyoruz. Çok büyük etkisi olan olaylarda genellikle iptal ya da erteleme yoluna gidiliyor son zamanlarda. Bizde çok fazla iptal olmadı ama ileri tarihe ertelenen, hatta birkaç kez ertelenmek durumunda kalınan organizasyonlarımız oldu. Çocuk etkinliği ya da benzeri kurulumlu etkinliklerle ilgili ciddi sorun olmamasına karşın, özellikle celebrity odaklı konser ya da benzeri organizasyonlarda mutlaka erteleme yapılıyor ya da organizasyonun olacağı gün gerçekleşen bir kriz durumuysa, daha soft bir şekilde organizasyonu tamamlama yoluna gidebiliyoruz.

Son dönemlerde yaşanan olağandışı durumlardan sonra 2017 planlarınız neler?
Genel kitlenin düşüncesinin tersine, 2017 yılının güzel geçeceğine dair bir heyecan ve umut var içimde… Event Partners olarak biz, biraz da düşüncelerin ve hayallerin hayatımızı yönettiğine inanıyoruz. Bu nedenle olumlu düşüncelerin, güzel günleri beraberinde getireceği kanısındayız. 2017’de kurumlar, markalar ve alışveriş merkezlerinde çok güzel şeyler olacak, buna inanıyoruz. Tüm planlamalarımızı da bu doğrultuda yapıyoruz ve sürekli yeni, farklı, özel ve dikkat çekici projelerle kendimizi yenilemeye devam edeceğiz.
 

nb

Yukarı