Ana içeriğe atla

nr

Kurumsal organizasyonlar hata kabul etmez!

15.06.2017 - 14:01

“KURUMSAL ORGANİZASYONLARDA HATA PAYI YOKTUR, OLMASI HALİNDE LOKOMATİF GİBİ HATALARLA DOLU BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞİR” DİYEN GOLD ORGANİZASYON FİRMA ORTAĞI FATİH TOPAK, “DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUS, TEK KELİMEYLE DİKKATLİ BİR ÇALIŞMA VE PROFESYONEL EKİPLE SÜRECİ YÖNETMEKTİR” DEDİ. 

Başarılı ya da başarısız organizasyon nere göre tanımlanıyor? Bir organizasyonu başarılı ya da başarısız kılan etmenler neler?
Bir etkinliğe ya da organizasyona başarılı diyebilmek için müşteriye sunulan hizmetin kaliteli ve eksiksiz bir şekilde sunulması gerekir. Başarısız organizasyonda ise tam tersi bir durum söz konusudur; bu tür organizasyonlarda yapılan iş ve verilen vaatler tam anlamıyla yerine getirilmez.

Kurumsal organizasyonlarda başarının ya da başarısızlığın işletmeye yansıması nedir?
Kurumsal organizasyonlar çok önem taşıyan bir projedir, hata payı olmamalı ya da yok denilecek kadar az olmalıdır. Çünkü yapılan bir yanlış direkt olarak firmaya yansır ve bu da hem kurumsal firmayı hem de organizasyon firmasını olumsuz yönde etkiler ve bunun adı da hüsrandır.

Kurumsal organizasyonlarda hata riski nasıl minimize edilir? Bu noktada özellikle hangi unsurlara dikkat etmeli, siz nelere dikkat ediyorsunuz?
Kurumsal organizasyonlarda hata payı yoktur, olması halinde lokomatif gibi hatalarla dolu bir organizasyon gerçekleşir. Dikkat edilmesi gereken husus, tek kelimeyle dikkatli bir çalışma ve profesyonel ekiple süreci yönetmektir. 

Peki, işletmeler organizasyon firmasını seçerken nelere dikkat etmeli? Organizasyon firması hangi özellikleri bünyesinde barındırmalı ki işletmeler o firmayı tercih etsin?
Bu husus da en önemli konu referanstır, ikinci planda ise malzeme parkurudur. Bunun yanında deneyim ve firmanın tecrübeli olması gerekir. Aksi halde işletmenin harcamış olduğu bütçe boşa gider ve verimsiz bir organizasyon ortaya çıkmış olur. 
Eklemek istedikleriniz…
Organizasyon çok önemli bir iş dalıdır ve hata payı sıfırdır. Bu iş severek yapılır. Bu sektöre giren her kişi sosyal hayatından ödün vermeli ve kendisini işine vermelidir. Hatasız ve kusursuz organizasyonlar tecrübeli çözüm ortakları ve ekiple bir bütündür. 
 

nr

Yukarı