Ana içeriğe atla

ggh

Kurumsal etkinliklerinizi nasıl daha eğlenceli hale getirebilirsiniz?

14.12.2017 - 10:43

Yaklaşık üç yıl önce kurumların etkinlikleri için mizah dozu yüksek video içerikler üretmeye başladıklarından bahseden Kurumsal Eğlence Kurucu Ortağı Ender Ayna, temel motivasyonlarının her zaman dikkat çekmek, akılda kalmak, ağızdan ağıza yayılacak işler çıkartmak olduğunu söyledi. Bu bağlamda Cameo Booth projesini hayata geçiren Kurumsal Eğlence, Türkiye’nin ilk anlık görüntü işleyen green box video kabinini yaparak kişiye özel video içerik üretilmesini sağladı.

Kurumsal Eğlence olarak yaklaşık üç yıl önce firmaların özel lansman, şirket içi toplantıları, davet ve etkinlikleri için eğlenceli, mizah dozu yüksek video içerikler üretmeye başladıklarından bahseden Kurumsal Eğlence Kurucu Ortağı Ender Ayna; Borusan, Shell, AvivaSa, Hillside gibi kuruluşların etkinliklerinde yer aldıklarından söz etti. Temel motivasyonlarının her zaman dikkat çekmek, akılda kalmak, ağızdan ağıza yayılacak işler çıkartmak olduğunu söyleyen Ayna, “Kuruluşumuzdan bu yana da ürettiğimiz bu içeriklerin otomasyonunu sağlamak için çalışmalarımızı yürütüyorduk. Böylelikle Cameo Booth projesi doğdu. Üç yıllık Ar-Ge sürecinin sonunda Cameo Booth ile Türkiye’nin ilk anlık görüntü işleyen green box video kabinini yapmayı, kabin içerisinde aldığımız kayıtlar ile önceden hazırladığımız video prodüksiyonun eşzamanlı eşleşerek kişiye özel yeni bir video içerik oluşturmasını sağlamayı başardık” dedi. 

“YILIN İNSANI 2017” KONSEPTİNİ ZİYARETÇİLER İLGİYLE KARŞILADI
2017 Perakende Günleri’nde “Yılın İnsanı 2017” konsepti ile kabin içerisine giren herkesi bir ana haber bülteni konuğu haline getirdiklerinden bahseden Ayna, “Sunucunun sorduğu eğlenceli sorulara aldığımız cevaplarla da kabini kullanan herkesin e-mail adresine kabinden çıktıktan ortalama iki dakika sonra sosyal medyada anında paylaşabilecekleri çok özel bir video gönderdik.
Ses yalıtımı, kabin içerisindeki profesyonel ışık, ses ve kamera donanımı ve green box teknolojisinin yardımıyla oluşturulan bu videolar 200’den fazla kişi tarafından kişisel sosyal medya hesaplarında paylaşılarak geniş bir yayılma imkanı sağladı” açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE’DE DEĞİL, DÜNYA ÇAPINDA DA TÜRÜNÜN TEK ÖRNEĞİ OLAN CAMEO BOOTH İLE FARKLILIĞINIZI ORTAYA KOYUN!
“Yazılım ve tasarım özellikleri ile sadece Türkiye’de değil, dünya çapında da türünün tek örneği olan Cameo Booth kullanımında firma ya da markalar yeni bir video template oluşturulmasını talep ederek de farklılık yaratabiliyorlar” diyen Ayna, “Böylece ‘bu daha önce yapılmıştı’ söylemi tamamen tarihe karışmış oluyor. Üstelik ‘Yılın İnsanı 2017’de olduğu gibi video template aynı olsa dahi kabine giren her kişinin davranış ve replikleri farklılık göstereceği için aslında kabine giren kişi sayısı kadar farklı video ortaya çıkmış oluyor” dedi. 
Sosyal medya entegrasyonu ile doğrudan Instagram, Facebook ve Twitter mecralarında firma ya da markanın seçeceği ön tanımlı hashtagler ile kullanıcıların videolarını paylaşabileceğini belirten Ayna, “Böylece viral reklam ürün kullanımının ayrılmaz bir parçası haline gelmiş olurken, hem organik takipçi artışı sağlanmış hem de data toplamak kolaylaşmış oluyor” açıklamasını yaptı. 
Son olarak Ayna, Cameo Booth’un dış cephesinin tamamen giydirilebilir olmasının da marka çalışması için kolaylık sağladığını söyleyerek sözlerine son verdi. 

nb

Yukarı