Ana içeriğe atla

ggh

Konusunda uzman organizasyon firmaları ile çalışılmalı

16.11.2017 - 18:07

DOĞRU ZAMANDA VE DOĞRU YERDE YAPILAN PROJELERİN HEDEF KİTLEYE ULAŞABİLECEĞİNİ BELİRTEN HRT EVENT KURUCUSU HAKAN RAHMİ TÜLAY, “MÜŞTERİYE GİDERKEN İNANDIĞINIZ VE ARKASINDA DURABİLECEĞİNİZ PROJELER SİZİN FARKINIZI ORTAYA KOYAR” DEDİ.

Günümüzde pek çok alışveriş merkezi ve perakende firmaları; şirket içi organizasyonlarını, basın toplantılarını, lansmalarını ve daha pek çok işini bu işin profesyonellerine yani organizasyon firmalarına bırakmayı yeğliyor. Peki, bu tür etkinliklerin profesyonellerce yürütülmesinin avantajları neler?
Firmalar kendi işleri konusunda nasıl profesyoneller ile çalışmayı tercih ediyorsa, bu işleri halka duyurma konusunda da profesyonelleri tercih etmeliler. Geçmişte çeşitli firmalarda en çok şahit olduğumuz durum, kendi bünyelerinde kurdukları organizasyon departmanlarının yaptığı işler sonucunda hem maddi olarak hem de işin gerçekleştirilmesi konusunda tatminsizliklerin ortaya çıkmasıdır. Baktığınız zaman organizasyon firmaları da kendi içinde uzmanlaştıkları konularda ilerlemeyi tercih etmektedir. Konusuna hakim olan organizasyon firmaları ile çalışmak, vermiş olduğunuz işin hem doğru bütçe ile yapılmasını hem de talep ve beklentilerini doğru şekilde yerine getirilebilmek açısından her zaman müşterinin yararına olacak.

Organizasyon sektöründe farklılık nerede ortaya çıkıyor?
Yenilikleri yakından takip etmek ve tabii ki kendi içinde taze beyinlere yer vermek. Biz HRT Event olarak her zaman genç arkadaşlarımızın hayallerine şans tanımayı tercih ediyoruz. Müşteriye giderken inandığınız ve arkasında durabileceğiniz projeler sizin farkınızı ortaya koyarken, doğru zamanda ve doğru yerde yapılan projeler ile de firma hedef kitlesine ulaşmış olacak. 

Organizasyon sektörü gelişime açık mı?
Sektör bugüne kadar kendini geliştirerek ayakta kalabilmiştir ve bundan sonra da ayakta kalabilen organizasyon firmaları, korkmadan yenilikleri takip eden ve ortaya çıkardıkları projelere güvenen firmalar olacaktır. Yeni mecralar yaratmak için günde birkaç saat zaman harcayıp, aynı zamanda sadece bu işlerle ilgilenmesi için eleman istihdam ettiğimizi de göz önünde bulundurursak, müşterilerimize her zaman yenilikler ile gitmek ilkelerimizden birisidir. 

Son olarak sektörde rekabet ederken doğru bilinen yanlışlar neler?
“Her işi yaparım” mantığı ve tabii ki sadece bir firma ile çalışabilmek adına bütçeleri alt üst eden teklifler vermek... Maalesef sektörde sıkça karşılaştığımız bu iki durum hem bizleri üzmekte hem de firmaların bizlere karşı bakış açısını kötü olarak etkilemektedir. Bu iki durumda da yapılan işlerin sonuçları ortada olup, iş veren firmaların yeni projelere inancını sarsan ve gerçekçi bütçeleri abartılı bulmalarına sebep olan bir durum ortaya çıkarmaktadır.

nb

Yukarı