Ana içeriğe atla

ggh

İlk yarıyılın aksine ikinci yarıyıl çok daha hareketli olacak

06.09.2017 - 09:58

2017 YILININ İLK ETABININ DURAĞAN VE DAHA ÇOK TEMKİNLİ GEÇTİĞİNİ DİLE GETİREN AŞKIM ORGANİZASYON ŞİRKET SAHİBİ AŞKIM BAYUK, İKİNCİ YARIYILIN BAYRAMLAR VE BACK TO SCHOOL İLE BİRLİKTE OLDUKÇA HAREKETLİ VE DOLU DOLU BİR SEZON OLARAK BAŞLAYACAĞINI BELİRTTİ. AYRICA BAYUK, BU DÖNEM İÇİN BİRÇOK YENİ ETKİNLİĞİ VE PROJEYİ DEVREYE SOKTUKLARINI SÖYLEDİ.

Öncelikle 2017 yılının ilk etabının değerlendirmesini alalım sizden. Nasıl geçti ilk altı ay? Neler yaptınız?
2017 yılının ilk etabı her sektör için belirsizliklerle dolu bir süreç oldu aslında. Yatırımların netleşmediği, insanların ticaret yaparken temkinli davrandığı kısacası tüm sektörler adına neredeyse durağan bir zaman geçirdik diyebilirim. Organizasyon dalı olarak tüm sektörlere hitap eden bizler bu durağanlığı hareketliliğe çevirmek adına birçok projeyi hayata geçirdik ve hala geçirmeye devam ediyoruz. İşimizi yapmanın karşılığını da; bu dönemi küçülme yaşamadan aksine büyüyerek almanın mutluluğu ile yaşadık. 

“GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ”
Peki, ikinci yarıya yönelik olarak event takviminizde neler var? 
İkinci yarıyıl dönemi bayramlar ve back to school ile birlikte oldukça hareketli ve dolu dolu bir sezon olarak başlayacak. Bu yoğun dönemde tüm Türkiye bazlı etkinlik takvim düzenlemelerimizi ve operasyon sürecinde olabilecek tüm ihtimalleri değerlendirmeye çalışıyoruz. Birçok yeni etkinlik ve projeyi devreye soktuk. Tabii ki başlamadan duyurusunu burada yapamayacağımız özel çalışmalarımız mevcut. Gümbür gümbür geldiğimiz bu sezonda projelerimizi müşterilerimizle paylaşıyor olacağız. 

Organizasyon kavramı gün geçtikçe daha çok oturuyor diyebilir miyiz? Gerek kurumlar gerekse kişiler bu konuda daha bilinçli sanırım. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?
Bu konu üzerinde oldukça tartışılan bir hal almaya başladı son dönemlerde. Bu konuda yazılımcılarla benzeştiğimiz kanaatindeyim. Maddesel bir iş kolumuz olmadan oldukça büyük yüklerin altına girdiğimiz bu sektörde kabullenilmişlik her geçen gün artıyor. Biz bu işe girerken zaten bu kabullenişin bir süreç olduğunu biliyorduk. Her geçen projemizde bir firmaya daha bunu kanıtlamış olmak bizim için en büyük başarı zaten. Uygulamalı olarak insanlar organizasyon firmalarıyla çalıştıkça bu konudaki bakış açıları değişiyor. Başta da söylediğimiz gibi bu bir süreç ve hala tamamlanmış değil. Diğer sektörlerle aynı seviyeye gelene kadar devam!

nb

Yukarı