Ana içeriğe atla

ggh

“Hiç olmayanı üretmek en keyiflisi”

16.11.2017 - 17:53

ORGANİZASYONLARDA FARKLILIĞI ORTAYA KOYMANIN PROJE ÜRETİM EKİBİNE BAĞLI OLDUĞUNU DİLE GETİREN AŞKIM ORGANİZASYON YÖNETİCİSİ AŞKIM BAYUK, “NE KADAR İLERİ GÖRÜŞLÜ, ÜRETKEN VE YARATICI BİR EKİBİNİZ VARSA O KADAR FARKLI OLURSUNUZ. İYİ BİR BEYİN FABRİKASI SİZE UMMADIĞINIZ PROJELER ÇIKARIR” DİYE BELİRTTİ.

Günümüzde pek çok alışveriş merkezi ve perakende firmaları; şirket içi organizasyonlarını, basın toplantılarını, lansmalarını ve daha pek çok işini bu işin profesyonellerine yani organizasyon firmalarına bırakmayı yeğliyor. Peki, bu tür etkinliklerin profesyonellerce yürütülmesinin avantajları neler?
Organizasyon hata kabul etmeyen ve telafisi olmadan yapılan bir hizmettir. Talep eden şirketin istediği belirtilen tarih ve saatte olmalı, organizasyon firması bunu eksiksiz sunmak zorundadır. Her gün fabrikada üretim yapan bir şirket nasıl karşılaşabilecek sorunları biliyor ve bunun çözümünü bulmuş, işini profesyonelce müşterisine yansıtmadan sürdürebiliyorsa, takdir edersiniz ki her gün bizlerde organizasyonlarımızı gerçekleştirerek, tüm aksilik veya karşılaşabileceğimiz tüm durumların bilincindeyiz. Şirketlerin organizasyon firmalarını tercih etmeleri ilk olarak kendilerine maddi kazanç sağlamalarına ve kendilerini alanlarında daha iyi gösterebilmelerine işarettir. Hem şirketin bütçe karlılığını artırmak, hem işi deneyimli, güvenilir çözüm ortağına bırakmaları organizasyondaki misafirlerin memnuniyetinin sağlanması konusunda önemli yer kaplıyor. Kısacası şirketler organizasyonu hiç dert etmesin, işi deneyimli ekibimize bıraksın!

Organizasyon sektöründe farklılık nerede ortaya çıkıyor?
İlk önce her şey güvene dayalı… Konuşulanı ve planlananı eksiksiz gerçekleştirmek işin ilk kuralıdır. Farklılığı ortaya koymak ise proje üretim ekibinizin yaratıcılığına bağlıdır. Ne kadar ileri görüşlü, üretken ve yaratıcı bir ekibiniz var ise o kadar farklı olursunuz. İyi bir beyin fabrikası size ummadığınız projeler çıkarır. Farklılığı anlamakta hizmeti alım aşamasında karar verebileceğiniz bir durumdur.

Organizasyon sektörü gelişime açık mı?
Organizasyon sektörünün aslında sonu yok, geliştirmek karşı tarafın ihtiyaçlarına göre şekil değiştirebiliyor. Ama geniş portföye sahip bu sektörde alanında profesyonelleşerek büyümek en doğrusudur.

Son olarak sektörde rekabet ederken doğru bilinen yanlışlar neler?
Bu sektörde rekabet ederken doğru bilinen en büyük yanlış birinin gerçekleştirdiği projeyi taklit etmektir. Başkalarının neler yaptığını incelemek yerine, önemli olan beyin fabrikasını çalıştırıp üretici olmak ve hiç olmayanı üretmek en keyiflisidir. Rekabet etmek adına farklı bir firmanın yaptığını basit değişikliklerle müşteriye sunmayı doğru bulmuyoruz. 

nb

Yukarı