Ana içeriğe atla

ggh

GÜNDEMDEKİ DİZİLERE GÖRE KOSTÜM TALEPLERİ OLUYOR

10.04.2018 - 14:51

KOSTÜM OLARAK ÇOK FAZLA SEÇENEĞİN OLDUĞUNU SÖYLEYEN SİHİRLİ SANDIK KOSTÜM & HOROZLU SMOKİN SAHİBİ HAVVA AYVA ÇİMEN, “O YIL HANGİ DİZİ VE KARAKTER ÖN PLANDAYSA MÜŞTERİ DAHA ÇOK ONU TALEP EDİYOR” DEDİ.

Horozlu Smokin’in 1968 yılında kurulmuş çok eski bir firma olduğunu ve bugüne kadar, düğün yapanlara ve özel bir yere gitmek isteyenlere smokin temin edildiğini söyleyen Sihirli Sandık Kostüm &Horozlu Smokin sahibi Havva Ayva Çimen,  “Sihirli sandık ise bizim kendi kurduğumuz bir yer. Burada dönem kostümleri, ülke kostümleri, animasyon kostümleri, masal kahramanı kostümleri ile hizmet veriyoruz ve isteğe göre de dikim yapıyoruz” dedi.

SMOKİNLERİN KİRALANMASI DAMATLARA CAZİP GELİYOR
Havva Ayva Çimen, Horozlu Smokin’in damatlara, balolara, özel davetlere, ve düğünlere hitap ettiğini; satın almak istemeyen müşterilere kiralandığını, müşterinin üzerine göre ayarlanıp teslim edildiğini ve müşterilerin kullandıktan sonra geri getirdiğini ifade etti.
Çimen, “Horozlu smokinlere talep gayet iyi… Smokinlerin düğün zamanı masrafı fazla oluyor, bu yüzden damat adaylarına kiralamak daha cazip geliyor. Devamlı kullanılmayacağı içinde bütçeyi sarsmadan işlerini çözmüş oluyorlar ”dedi.

1970 VE 1980 DÖNEMİ KOSTÜMLER VAZGEÇİLMEZ
Kostüm olarak seçeneğin çok fazla olduğunu belirten Çimen, “Dönem, ülke, masal, animasyon kostümleri var ama asıl talep gündemdeki dizilere göre oluyor. O yıl hangi dizi ve karakter ön plandaysa müşteri daha çok onu talep ediyor. Barok dönemi, 1920’ler, 1930’lar, 1940’lar, 1950’ler gibi günümüze kadar yıl yıl kostümler var ama daha çok parti ve organizasyonlar için 1970 ve 1980 dönemi kostümler vazgeçilmez oluyor”  açıklamalarında bulundu.

HERKES KOSTÜM KİRALAYABİLİR
Herkesin kostüm almak için mağazalarına gelebileceğini söyleyen Çimen, “Düğün, kına gecesi, parti, dönem dizileri, tiyatrolar ve okul etkinlikleri için yani kısacası herkese kapımız açık” diye belirtti.
İşini severek yaptığını ifade eden Çimen,  İnsanların yüzündeki memnuniyet ifadesi beni çok mutlu ediyor, bu benim için çok önemli. Çünkü değişik ve güzel bir işimiz var. İnsanları hayallerine kavuşturuyoruz, olmak istediği karakteri yapıyoruz. Bu da güzel bir duygu…” dedi.

nb

Yukarı