Ana içeriğe atla

nr

Doğru ve benzer bakış açısı yakalanmalı

13.12.2016 - 17:32

Kaliteli organizasyonun maliyeti ile doğru orantılı olduğunu belirten Bonafide Organizasyon Şirket Sahibi Esra Altıok, firmaların minimal bütçelerle de güzel ve ses getirecek işler yapabileceğini ancak organizasyonların periyotlarına kesinlikle dikkat edilmesi gerektiğini dile getirdi. 

Sizce kaliteli bir organizasyonun değeri maliyetiyle doğru orantılı mıdır? Her pahalı organizasyon büyük etkiler yaratır mı? 
Evet, kesinlikle maliyeti ile doğru orantılı. Çünkü kaliteli bir organizasyon eşittir kaliteli ekip ve ekipman demektir. Ancak şunu da belirtmeliyim ki, her pahalı iş büyük etki yaratmaz...

Peki, düşük bütçeli ancak daha fazla kitleye sesini duyurmak isteyen firmalar neler yapmalı? 
Çok pahalı işler yapılamasa da öncelikle organizasyonların periyot sıklığı gözetilmeli. Ayrıca daha minimal bütçelerle de yapılabilecek ve güzel ses getirebilecek çalışmalar yapılabilir. Yeter ki uzun ara molalar verilmesin. 

AVM’ler yüksek bütçelerden yakınırken, organizasyon şirketleri de AVM’lerin düşük bütçelerle kalitesiz işler ortaya çıkaran firmaları tercih etmesinden yakınıyor. Peki, iki tarafı da mutlu edecek proaktif çözümler neler olabilir? 
AVM yönetimi ile organizasyon şirketinin doğru ve benzer bakış açısını yakalayabilmesi çok önemli. Her iki kurumda birbirine empati ile yaklaşmalı ve şeffaf olmalı... AVM yönetimi düşük bütçe önceliğini doğru zamanda, doğru yerde, doğru etkinlik olarak değiştirmeli. Organizasyon şirketleri de öncelikle hizmet bandında çeşitliliğini artırmalı. Her alışveriş merkezinin tabii ki lokasyonu, ziyaretçi profili ve bütçesi aynı değil fakat hizmet kalemi bandınız çeşitliliğini doğru ve iyi işlerle artırabilmiş ise bütçe her iki kurumun da önüne engel olarak çıkmaz.

nr

Yukarı