Ana içeriğe atla

nr

Doğal seleksiyon güçsüzleri sildi, güçlüler ayakta!

02.08.2017 - 10:02

“Kabul etmek gerekir ki ülkenin ve sektörün üst üste yediği darbeler neticesinde organizasyon kavramının da içi boşaldı” açıklamasında bulunan Oyuncaklı Şeyler Yöneticisi Tarık Çekemoğlu, “Bunun iyi tarafı ise doğal seleksiyon sayesinde kötü hizmet veren kurumların birçoğu elenmiş oldu ve hizmet kalitesini düşürmeyen kurumlar ve ekipler ayakta kalabildi. Bu durumun sektörel bilinci yükselttiğini düşünüyorum” dedi.

2016’DAKİ ENDİŞELER 2017 YILINDAKİ İVMEYLE GİDERİLDİ
Öncelikle 2017 yılının ilk etabının değerlendirmesini alalım sizden. Nasıl geçti ilk altı ay? Neler yaptınız?

2016 yılındaki toplumsal olaylardan kaynaklı endişeler, 2017 yılının başında sektördeki ivmelenmeyle giderildi diyebiliriz. Bu süreçte Oyuncaklı Şeyler olarak müşterilerimize kesintisiz olarak hizmet vermeye devam ederken, bir yandan da müşteri yelpazemizdeki çeşitliliği genişletme fırsatımız oldu. Outdoor marka etkinliklerinde dijital oyuncaklarımız boy göstermeye devam ederken, aynı zamanda AVM’lerdeki çocuk oyun parklarına eğlendirirken öğreten yeni nesil uygulamalar geliştirdik. İlk yarıdaki başarımızı ikinci yarıda da sürdürmeyi hedefliyoruz.

Peki, ikinci yarıya yönelik olarak event takviminizde neler var? 
Tarih sırasını baz alacak olursak, potansiyel olarak müzik festivalleri, beach club partileri, sektörel fuarlar, üniversitelerde “back to school” aktiviteleri ve AVM etkinliklerinde yer alacağız. Sektörel olarak piyasanın yavaşladığı yaz döneminde ürettiğimiz yeni ürünlerimizi sahaya çıkartacağız.

“SEKTÖREL BİLİNÇ YÜKSELDİ”
Organizasyon kavramı gün geçtikçe daha çok oturuyor diyebilir miyiz? Gerek kurumlar gerekse kişiler bu konuda daha bilinçli sanırım. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir?

Kabul etmek gerekir ki ülkenin ve sektörün üst üste yediği darbeler neticesinde organizasyon kavramının da içi boşaldı. Bunun iyi tarafı ise doğal seleksiyon sayesinde kötü hizmet veren kurumların birçoğu elenmiş oldu ve hizmet kalitesini düşürmeyen kurumlar ve ekipler ayakta kalabildi. Bu durumun sektörel bilinci yükselttiğini düşünüyorum.
 

nr

Yukarı