Ana içeriğe atla

nr

Çözüm, profesyonellik…

13.12.2016 - 17:25

Hem AVM’leri hem de organizasyon şirketleri mutlu edecek proaktif çözümler hakkında görüşlerini aldığımız Ajans BoraakeR Yöneticisi Bora Aker: “Tecrübe iki taraf için de bu sektörde en önemli sermaye aslında ve biraz da düşünce yapısı. Başka bir açıdan bakarsanız tercih meselesidir de... İlk önce düşünce yapısını değiştirmek gerekli aslında...” dedi. 

Sizce kaliteli bir organizasyonun değeri maliyeti ile doğru orantılı mıdır? Her pahalı organizasyon büyük etkiler yaratır mı?
Günümüzde hızla büyüyen AVM sektörü son günlerde resmen ziyaretçi çekme yarışına girdi. Ancak çeşitli organizasyonlarla insanların ilgisini ve beğenisini toplamak için yapılan çalışmalar her zaman olumlu sonuç vermiyor, kimi zaman da tersi bir etki yapabiliyor. Ucuz iş, pahalıdır… Kalitenin ucuza elde edilemediği herkes tarafından bilinir ancak, ısrarla başarı elde ettiğini düşünen yöneticilerin sonuçları herkes tarafından gözlemleniyor.
Pahalısı iyisidir şeklinde düşünmekte ucuzu seçmek kadar hatalı bir durum açıkçası. Peki, çözüm için ne yapmak gerekiyor? sorusunu sorarsanız, elbette çözümün önce profesyonellik ile başladığı gerçeği unutulmamalı.

Peki, düşük bütçeli ancak daha fazla kitleye sesini duyurmak isteyen firmalar ne yapmalı? 
Atlanan bir gerçek var. Çok fazla kişiye ulaşmak doğru sonuçlar vermeyebilir. Marka bilinirliği mi? Kişilere ulaşmak mı? En önemlisi doğru adrese ulaşmak değil mi? Gereksiz ve yanlış planlanmış reklam çalışmaları sonuçsuz başarıdır. Bir ipucu, birleşmek…

AVM’ler yüksek bütçelerden yakınırken, organizasyon şirketleri de AVM’lerin düşük bütçelerle kalitesiz işler çıkaran firmaları tercih etmesinden yakınıyor. Peki, iki tarafı da mutlu edecek proaktif çözümler neler olabilir? 
Ne yazık ki piyasada her sektör gibi organizasyon şirketi adı altında da kurulmuş ve ayakta kalabilmek için her işi bir gören isimler var. Tecrübe iki taraf için de bu sektörde en önemli sermaye ve biraz da düşünce yapısı.  Başka bir açıdan bakarsanız tercih meselesidir de... İlk önce düşünce yapısını biraz değiştirmek gerekli aslında... 
Organizasyon işleri hata affetmez, işi bilene bırakırsanız cebinizden belki de hiç ücret ödemeden beklediklerinizden daha iyisine ulaşabilirsiniz. Ajans BoraakeR projeler üretiyor. Reklam giderleri neredeyse sıfır… Her gün daha fazla büyüyor ve onlarca sektöre hizmet edebilecek düzeyde hizmet ağını genişletiyor ama işleri bütçeye göre seçmiyor ve her işi yapmıyor. 
Kısa bir süre sonra tamamlanacak bir proje üzerinde de çalıştığımızı belirtmek isteriz. Tamamlanması ile AVM ve tüm mağazalar için ziyaretçi çekmek çok kolaylaşacaktır.
 

nr

Yukarı