Ana içeriğe atla

nr

Çocuklar hem oyun oynayacak hem de sosyal fayda sağlayacak

13.04.2017 - 15:43

Uzun yıllardır alışveriş merkezlerine birçok özgün konseptli projeler sunan TM Etkinlik Ajansı, dev gemi maketiyle büyük ilgi gören “Uçan Hollandalı” etkinliğinden sonra şimdi de “Kırık Oyuncakçı Dükkanı” ve “Dünya Turu-Çocuklar Firarda” etkinliklerini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Projeler, çocukların eğlenerek öğrenmesinin yanında sosyal fayda oluşturmayı da amaçlıyor.

Uzun süreli sektör tecrübesi ve bilgi birikimini çocuk etkinlikleri ve tiyatroları alanlarına taşıyan TM Etkinlik Ajansı, yaratıcı konseptini kendi üstlendiği “Kırık Oyuncakçı Dükkanı” ve “Dünya Turu-Çocuklar Firarda” isimli iki yeni çocuk etkinliğini görücüye çıkarıyor. AVM’leri ziyaret eden ailelere ideal bir hafta sonu seçeneği olacak organizasyonda, çocuklar eğitici oyunlarla öğrenirken Anadolu’daki kardeşlerine de oyuncaklarını gönderecek.
 AVM’lerde 150 metrekare alan içerisine konumlandırılacak özel bir dekorda yer alan “Kırık Oyuncakçı Dükkanı” etkinliğinde çocuklar oyuncak tamircisi Piko Amca ile tanışacak ve onlara oyuncağının kırılma hikayesini anlatacak. Ardından Piko Amca ile birlikte oyuncaklarını tamir etmeye başlayan çocuklar, oyuncaklarını Anadolu’daki oyun arkadaşlarına gönderilmek üzere gönderim havuzuna bırakacak. Toplanan oyuncaklar, Anadolu’daki çocuklara gönderilmek üzere sivil toplum kuruluşlarına ulaştırılacak. Sosyal fayda yaratmayı hedefleyen etkinlik ile oyuna katılan çocuklar farklı şehirlerdeki çocuklara oyuncaklarıyla ışık olacak.
“Dünya Turu-Çocuklar Firarda” oyununda ise minikler farklı ülkelerin kültürünü, müziklerini, yemeklerini, sembol şehirlerini ve o ülkeye özgü farklı çocuk oyunlarını öğrenebilecek. Çocuklar ülkeleri keşfetmeye başlamadan önce isimlerine özel pasaportları alarak ilgili ülkeye giriş yapacak. Çocuklar etkinlik sonunda ülkelerin yerel müzikleri ve danslarına eşlik ederek alandan ayrılacak. 
TM Etkinlik Ajans Başkanı Murat Kalaman, “Faaliyetlerimize Kale Outlet Center çocuk etkinlikleri ile başlayarak yıllar içerisinde birçok AVM’de hizmet verdik. Sektörde uzun yıllardır edindiğimiz bilgi birikimi ve tecrübe birçok yaratıcı işi de beraberinde getirdi. TM’nin en önemli farkı çocuk etkinlikleri üzerine 7/24 hizmet veren uzman bir ekibinin olması. Büyük ilgi gören ve dev bir gemi maketi ile çocukların korsan rolüne girdiği ‘Uçan Hollandalı’ oyununu, Capitol, Özdilek İzmir, İzmir Park AVM, NCity Diyarbakır AVM’de hayata geçirdik. Diyarbakır’da özellikle sokak çatışmaların korkuttuğu bir dönemde ‘Uçan Hollandalı’ oradaki çocuklarla buluştu. Basında çıkan ‘Çocuklar travmadan kurtuldu’ manşetleri bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Her etkinlik sonunda ailelerden ve çocuklardan aldığımız olumlu tepkiler bizi yeni çocuk etkinlikleri yapmaya yöneltti. Ekibimizle uzun mesailer sonunda iki yeni projemiz olan ‘Kırık Oyuncakçı Dükkanı’ ve ‘Dünya Turu-Çocuklar Firarda’ oyunlarını tasarladık. Bu iki yeni etkinlik kurgusu çocukların; eğlenirken öğrenmesini, fiziksel aktivitelerinin artmasını ve sosyal beceri kazanmalarını sağlıyor” dedi.
 

nr

Yukarı